Denně aktualizujeme Speciál o koronaviru pro Plzeňský kraj Odpovědi na všechny vaše dotazy: Zákaz všech návštěv nemocnic a akcí s účastí na 100 osob, uzavření škol, plošná karanténa tisíců lidí, zrušení Oslav osvobození, povinnost karantén, opatření PMDP, ale i mýty a fámy

Rumun pobodal Bulhara, policisté pak museli střílet

Ozbrojený cizinec se nevzdal ani po výstřelu policistů

26. listopadu 2019 15:29 , aktualizace 15:29

Alkohol Cizinci Napadení Zadržení pachatele Zbraně

Partner článku – Alfa Tactical

     K rozepři, která skončila dokonce vytažením nože a zraněním jednoho z účastníků, došlo v neděli 24. listopadu po půl čtvrté ráno před restaurací v Domažlické ulici v Klatovech.
     K hádce došlo mezi dvěma cizinci, podle našich informací Rumunem a Bulharem, hádka velmi rychle přerostla v bitku, při které Rumun vytáhl nůž a třicetiletého Bulhara pořezal.
     Následně Rumun začal vyhrožovat ještě dalšímu muži, kterého s nožem v ruce pronásledoval směrem k ulici Kpt. Jaroše. To již ale na místo přijela přivolaná hlídka policistů, kteří útočníka zastavili a vyzvali, aby nůž zahodil.
     Podle tiskové mluvčí policie agresor ani na opakovanou výzvu nereagoval a nůž neodhodil ani poté, co jeden z policistů použil varovný výstřel. Policisté musí chránit i život pachatele, takže potom, co cizinec odmítl nůž odhodit, se jeden z policistů přiblížil, rychlým úderem útočníkovi vyrazil nůž z ruky a poté ho pomocí hmatů a chvatů zpacifikovali.
     Policisté agresora předvedli na oddělení k provedení úkonů, a poté byl převezen do policejní cely. Zraněný muž se ošetřen ve zdravotnickém zařízení.
     "Čtyřiadvacetiletý cizinec se nejprve odmítl podrobit dechové zkoušce na alkohol, ale přibližně tři hodiny po zadržení nadýchal 1,07 promile. Muž převzal ve zkráceném přípravném řízení od komisaře z oddělení obecné kriminality záznam o sdělení podezření z přečinu výtržnictví," uvedla tisková mluvčí policie. 
      Zrychlené soudní řízení s útočníkem probíhá v průběhu dnešního dne.

Foto ilustrační

Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.