Video

To bylo skutečně odporné - rvačka cizinců skončila neočekávaně

Pořádně nechutný zákrok za sebou má Krajská zásahová jednotka

14. července 2019 14:08 , aktualizace 14:08

Alkohol


     V noci na dnešek po půl jedenácté došlo ve Starobolevecké hospůdce v ulici u Kašny k bitce několika cizinců.
     Policie celý incident teprve šetří, ale nám ho popsali přímí svědci. "Venku seděli Češi a Slováci a vevnitř byli Ukrajinci. Během večera jsem si nevšiml, že by se mezi nimi něco dělo, pokud ano, nevím o tom.
     Ti Ukrajinci odcházeli někdy po desáté a když procházeli kolem těch lidí venku, tak nějaká Slovenka jim řekla, že jsou Zasraný úkáčka. Proti tomu se ohradila nějaká Ukrajinka a už začala mela, Slovenka na ní i takového vysokého holohlavého Ukrajince vystartovala, začalo se to mydlit a zapojil se do toho ještě jeden chlap. Ti útočníci mluvili obstojně česky, ale jsou to Slováci,"
popsal nám přímý účastník konfliktu.
     Obsluha zavolala policii, a protože cizinců bylo více než deset, na místo přijela i Krajská zásahová jednotka, která o víkendech standardně slouží v plzeňských ulicích.
      "Většina lidí ty policajty poslechla, ale jeden chlap je pořád provokoval, chtěl jít domů, pak si zase chtěl jít pro pivo a pak zase chtěl na záchod, myslím, že to byl ten, co se rval nejvíc. Když mu řekli, že musí počkat, stáhl si tam před náma všema kalhoty a vys..l se tam. Jenže si kalhoty natáhl moc brzy, měl ty ho..a všude a zase se navážel do těch policajtů, takže mu dali pouta," popisoval další host.
     Po našem příjezdu incident pokračoval již pouze hádkou opilé ženy, která opakovaně odmítala uposlechnout výzev policie, takže jí byla nasazena pouta a byla transportována na záchytku. Tam policisté převezli i muže, který měl ale výkaly doslova všude, takže policisté před transportem museli auto vystlat fólií. 
     Mluvčí policie nám výše uvedený průběh incidentu zatím nepotvrdila, s tím, že ho policisté ještě šetří, vyjma toho, že skutečně šlo o cizince, na řešení bylo nutné použít donucovací prostředky a opravdu na záchytku transportovali dvě osoby, muže a ženu.