Besídka se nesla ve značně vánočním duchu - na místě se střídala záchranka s policií

Rvačky na vánočním večírku skončily napadením policisty

13. prosince 2017 09:19 , aktualizace 09:29

Cizinci Napadení

Partner článku – Bezpečnostní služba Sany Guard

     Vánoční večírek firmy Evobus v kulturním domě v Holýšově v noci z pátku na sobotu se nenesl zrovna ve vánočním duchu a na místě museli zasahovat několikrát záchranáři i policisté. K prvnímu konfliktu mezi hosty došlo po desáté hodině večer a věc vyrazili řešit policisté z místního obvodního oddělení.
     Před půlnocí se pak před kulturním domem servala skupina bulharských a českých zaměstnanců firmy Evobus a do bitky se zapojilo dokonce asi 15 účastníků večírku.
     Vzhledem k tomu, že místní hlídka Policie ČR ještě řešila předchozí incident a byla se silně opilým účastníkem vánoční besídky právě na záchytce, na místo vyrazili policisté z širokého okolí.

     Právě hlídku policistů z Horšovského Týna ale při zákroku jeden z hostů napadl a jeden z policistů poté musel vyhledat lékařské ošetření.
     „Šetříme případ jako násilí proti úřední osobě, kdy podezřelým je šestadvacetiletý muž, který měl do policisty z Horšovského Týna nejprve strčit a potom ho napadnout kopy,“ potvrdila nám tisková mluvčí policie.

     Podle místního obyvatele a svědka incidentu jsou s firemními večírky Evobusu problémy pravidelně a ke rvačkám na nich dochází často. O stanovisko jsme tedy písemně požádali vedení firmy, ale do dnešního dne jsme neobdrželi žádnou odpověď.

     Na to, jak podobné večírky probíhají, jsme se zeptali pracovníka bezpečnostní služby, která na podobných akcích v Plzni zajišťuje bezpečnost: „Vánoční a podobné večírky firem, respektive montoven, jsou relativně problematické. Firma zaplatí pití, zaměstnanci to do sebe lijí jako zběsilí a pak často dochází k vyřizování účtů mezi zaměstnanci nebo dělníky a mistry. Vím, že někteří na večírek chodí konkrétně za tímto účelem.
     Po několika zkušenostech, kdy si dělníci z Rumunska a Bulharska na vánoční večírek k vyřízení sporu s mistrem přinesli i nože, obušky a boxery, jsme u některých firem byli nuceni u vstupu zavést kontroly pomocí detektoru kovů.“

Foto: Ilustační

Bezpečnostní služba Sany Guard

Ostraha objektů • Pult centralizované ochrany • Montáže EZS a EPS • Patrolovací služba • Přeprava finančních hotovostí a cenin • Pořádková služba • Poradenská služba v oblasti zabezpečení osob a majetku • Recepční a úklidové služby.