Šílenec zbil dvě ženy, jedna je vážně zraněná

Agresor po lidech metal láhvemi a na policisty ze střechy domu hodil dlažební kostku

pátek 3. ledna 20:57 , aktualizace 20:57

Partner článku – Alfa Tactical

     Mnoho obyvatel Horní Břízy asi dlouho nezapomene na noc z pátku na sobotu 21. prosince. V místní restauraci Klub Horní Bříza se konala prodloužená tanečních a jako host sem dorazil i místní obyvatel narozený v roce 1973. Jeho jméno zveřejnit nemůžeme, ale můžeme uvést, že jde o značně problémového muže se sklony k násilí, o kterém nepíšeme poprvé.

     Bohužel muž opět neudržel své chování na uzdě, přiopil se a jako obvykle začal napadat ostatní hosty, ale tuto noc již vše skutečně velmi přehnal. O tom, co se dělo nás další den informovali hosté restaurace, ale po domluvě s policisty jsme případ nezveřejňovali, abychom nemařili právě probíhající vyšetřování.

Co se dělo nám celkem přesně popsali přímí svědci a později potvrdily i mluvčí policie.

     Muž nejprve bezdůvodně napadl ženu v předsálí, té se ale naštěstí téměř okamžitě zastal její manžel, takže vše ještě mohlo skončit pouhým přestupkem.
     Bohužel o chvíli později muže požádala provozní restaurace, aby nevynášel sklo ven. Tato zcela oprávněná a na akcích tohoto typu i běžná žádost však agresora natolik rozběsnila, že ženu narozenou v roce 1966 začal bít pěstmi do obličeje, srazil ji k zemi a vážně zranil.
     Po tomto útoku agresor vyběhl ven z klubu, cestou napadl jiného muže a venku v parku začal po lidech házet skleněné láhve. Samozřejmě několik lidí volalo na tísňové linky o pomoc a v té době již na místo mířily všechny volné policejní hlídky z okolí, včetně hlídky místní městské policie.
     Bohužel útočník z místa utekl ještě před příjezdem hlídek, takže policisté po něm začali pátrat v okolí, zatímco strážníci jeli zkontrolovat jeho bydliště. Ukázalo se, že se strážníci nemýlili, s čím ale nepočítali bylo, že muž na ně bude čekat na střeše, kam si ještě nanosí betonové dlažební kostky.
     Když strážníci přijeli, muž na ně několikakilogramovou kostkou ze střechy zaútočil. Naštěstí se ale netrefil a kostka strážníka jen těsně minula. Zasáhla ale rám dveří služebního vozidla, na kterém je škoda kolem deseti tisíc korun.

     "Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání tří trestných činů, tedy Výtržnictví, Poškození cizí věci a Násilí proti úřední osobě. Muž si obvinění již převzal," uvedla tisková mluvčí policie. Výčet trestných činů se zřejmě ještě rozroste o další, a to ublížení na zdraví, protože dle našich informací bylo zranění hlavy provozní natolik vážné, že žena je stále ještě v pracovní neschopnosti.

Foto: Ilustrační Městská policie Horní Bříza + foto poškození dveří vozu

 


Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.