Foto

Řval a s otevřenou zlomeninou nohy schovával skútr

Nehodou i všemi dalšími okolnostmi tohoto podivného případu se policie zabývá

10. července 2021 15:09 , aktualizace 17:00

Alkohol Cizinci Hasiči Záchranáři

Partner článku – Hop Taxi • 607 277 277

     Dnes před polednem jeli po Školní ulicí v Nýřanech dva Poláci na skútru. Při přejíždění brzdícího prahu muž za řídítky nezvládl řízení, najel na obrubník a havaroval. Řidič si způsobil velmi vážné zranění nohy, konkrétně otevřenou zlomeninu bérce a spolujezdec, který cestoval bez přilby, utrpěl odřeniny hlavy, rukou i nohou. 
     Jakýkoliv běžný smrtelník by si v tu chvíli nejspíše přivolal záchrannou službu. Poláci však skútr zvedli a pokusili se v jízdě pokračovat. Toto se jim, i přes veškerou snahu řidiče se zlomenou nohou, samozřejmě nedařilo, ale podle svědků řidič řval bolestí, nadával a stále se snažil. Nakonec jim pomoc nabídla kolemjedoucí řidička, spolujezdce převezla o pár set metrů dále k domu v Železniční ulici, kde oba cizinci bydleli, zatím řidič jel za ní na skútru. Žena a další svědek pak vážně zraněnému řidiči nabídli přivolání záchranné služby, to muž odmítl, zatímco jeho spolujezdec za pomoci obyvatel domu skútr rychle schoval. 
     Svědci samozřejmě i přes odpor Poláků pomoc přivolali. Na místo tedy okamžitě vyrazili policisté, hasiči a záchranáři. Policisté zjistili, že řidič narozený v roce 1983, tedy muž se zlomenou nohou, měl test na přítomnost alkoholu negativní a nikdy nevlastnil řidičský průkaz a spolujezdec narozený v roce 1991 naopak řidičák měl, ale zase nadýchal téměř tři promile.
     Záchranáři zraněného řidiče transportovali do Fakultní nemocnice v Plzni, spolujezdec pomoc odmítl. Nehodou i všemi dalšími okolnostmi tohoto podivného případu, se policie dále samozřejmě zabývá.


 


Hop Taxi • 607 277 277

Jsme sdružení taxikářů v Plzeňském kraji a pro zákazníky udržujeme skvělé ceny. Naši řidiči jsou prověření profesionálové a jsou pro Vás k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, a to buď na telefonu nebo naší mobilní aplikaci.