Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách

Zlámané kosti v obličeji, zraněné oko a otřes mozku - prý to spraví podmínka

V případu velmi brutálního napadení zaměstnance města partou Ukrajinců u Kamenného rybníku padly konečně rozsudky

Autor: Jana Holá úterý 13. února 18:09 , aktualizace 18:20

Cizinci Napadení

Partner článku – Alfa Tactical


     Již předloni jsme jako první upozornili na případ, ke kterému došlo 23. července 2022 večer u Kamenného rybníku v Plzni, kde skupina Ukrajinců značně brutálně napadla, zkopala a zbila zaměstnance Správy veřejného statku města Plzně.
     Tento případ pochopitelně zaujal velké množství našich čtenářů, opakovaně nám chodily dotazy na pokračování a tak nyní přinášíme informace o rozsudku soudu, který v posledních dnech proběhl.

     Před soudem nakonec stanuli tři Ukrajinci, které žaloba vinila z toho, že muže narozeného v roce 1999 srazili na zem, kde ho bili a kopali do hlavy. Tím mu způsobili mimo jiné několik zlomenin v obličeji včetně očnic a lícních kostí, dále poranění oka a otřes mozku, se kterými muž skončil v nemocnici a po ukončení hospitalizace ještě v dlouhém domácím léčení.

     Zatímco napadený muž, který u Kamenného rybníku prováděl úklid, u soudu uvedl, že konflikt vznikl protože cizince opakovaně upozorňoval, že k dětskému hřišti na břehu rybníka je zákaz vjezdu, který oni s několika vozidly porušili, Ukrajinci se vymlouvali, že si s mužem šli pouze vyřídit jeho údajné neuctivé chování k manželce jednoho z nich.

     Soud nyní jednoho z obviněných zprostil obžaloby, protože se nepodařila prokázat jeho účast na útoku. Dva další obvinění byli pravomocně odsouzeni k trestům odnětí svobody podmínečně odloženým na zkušební dobu. Hlavní útočník byl odsouzen ke třem letům ve vězení s podmínkou na tři a půl roku, jeho mladistvý spolupachatel k ročnímu vězení s podmínkou na čtrnáct měsíců.
     Oba odsouzení musí také uhradit napadenému 56 tisíc korun jako náhradu škody a nemajetkové újmy. Třináct tisíc korun pak musí zaplatit zdravotní pojišťovně. 


Původní článek z roku 2022:

Skupina cizinců napadla a zkopala zaměstnance města Plzeň

      Nepochopitelný a údajně i velmi brutální útok se odehrál v sobotu 23. července 2022 kolem půl desáté večer u Kamenného rybníka v Plzni. Skupina cizinců zde měla napadnout zaměstnance města provádějícího úklid.
      "Chlapík uklízel v okolí Kameňáku a upozornil několik Ukrajinců, že porušují zákaz vjezdu do lesa, za což si vysloužil spoustu nadávek. Oni si pak zaparkovali vzadu u dětského hřiště, a když na ně chtěl zavolat policii, asi osm nebo deset chlapů se na něj vrhlo, srazili ho na zem a zde zkopali," popsal nám náš zdroj.

      Mladý muž při útoku utrpěl zranění, kvůli kterým musela k rybníku vyjet zdravotnická záchranná služba. "Z místa jsme transportovali muže narozeného v roce 1999, který při napadení větším počtem osob utrpěl středně těžké zranění hlavy, do Fakultní nemocnice Lochotín," uvedli nám záchranáři. 

      Případem se samozřejmě zabývají i policisté, kteří nyní zjišťují veškeré okolnosti případu. "Oznámeným incidentem se zabýváme a spolupracujeme se Správou veřejného statku města Plzně a Městskou policií Plzeň na zabezpečení veřejného pořádku v lokalitě," uvedla nám tisková mluvčí policie.

      O vyjádření jsme požádali i vedení města Plzně, jejichž zaměstnanec byl napaden a zraněn. "V sobotu 23. července ve večerních hodinách došlo u Kamenného rybníka k napadení pracovníka Správy veřejného statku města Plzně, který prováděl v oblasti úklid odpadků. Napadení našeho pracovníka je nám velmi líto.
      Případ šetří Policie ČR. Město se komplexně zabývá současnou situací v rekreačních oblastech města související s vyšší mírou využívanosti těchto oblastí, včetně bezpečnostní situace. Rostoucí nepořádek, vandalismus a páchání přestupků včetně například pytláctví jsou důvodem, proč Plzeň již spustila intenzivnější dohled i informování návštěvníků ve svých rekreačních oblastech. Nyní se jedná o zcela nejzávažnější případ a věříme, že ojedinělý,"
 uvedla nám mluvčí města Plzně.

Foto: Kamenný rybník

Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.