S 1,6 promile řídil, s 3,7 útočil lahví a se 4 usnul

Tři případy spojené s alkoholem včera řešili strážníci, dva z nich spáchali cizinci

8. června 2018 11:00 , aktualizace 13:20

Alkohol Cizinci Záchytka

Partner článku – Mraknet

Cizinec usedl za volant přes zákaz řízení a navíc pod vlivem alkoholu

     Kličkujícího vozidla Volkswagen Sharan si všimla hlídka ze služebny Bory několik minut před půlnocí v Kotkově ulici v Plzni.
     Motorista svou jízdou ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu a dokonce se snažil hlídce ujet. Strážníkům se ho podařilo zastavit až u zámečku v Radčicích.
     Čtyřicetiletý Ukrajinec se poté přiznal k požití alkoholu i když vzhledem k jeho stavu a neochotě k další spolupráci nebylo možné provést dechovou zkoušku. Tu provedla až přivolaná hlídka Policie ČR a jejím výsledkem byla naměřená hodnota 1,62 promile.
     Dále bylo zjištěno, že cizinec má z února letošního roku úředně vysloven zákaz řízení. Případem se dále zabývají státní policisté.

Se čtyřmi promile si ustlal na chodníku

     Půl hodiny před polednem hlídka z Dopravní skupiny spatřila před domem v Dominikánské ulici ležet na chodníku bezvládného muže, u kterého bylo následně zjištěno, že je pod vlivem alkoholu. Hlídka muži pomohla vstát a odvedla ho na lavičku do stínu.
     Při dotazu na zdravotní stav si dotyčný stěžoval na nevolnost a žádal ošetření. Na místo proto vyrazili i záchranáři, kteří si čtyřicetiletého muže převzali k dalšímu ošetření.
     Dechová zkouška, která byla u něj provedena, skončila s pozitivním výsledkem čtyři promile. Po vyšetření lékař ZZS rozhodl o jeho předání do péče personálu protialkoholní záchytné stanice, kam byl dopraven sanitním vozem.

Rvačka cizinců v tramvaji, jeden druhému rozbil hlavu lahví

     O tomto případu rvačky, která skončila úderem skleněnou lahví do hlavy napadeného a následným zásahem policie i strážníků jsme informovali včera v článku:

Rvačka cizinců v tramvaji, jeden druhému rozbil hlavu lahví

Rvačka cizinců v tramvaji, jeden druhému rozbil hlavu lahví

07. 06. 2018, 20:35, aktualizace 08. 06. 2018, 08:11

Polák po rvačce v centru Plzně skončil v nemocnici, Slovák na záchytce

Foto ilustrační

Mraknet

Společnost zaměřená na montáž, servis a poskytování internetového připojení vč. mnoha dalších služeb jako je telefon, televize, kamerové systémy, servery. Prioritou společnosti je kvalita a špičková péče o zákazníka.