Dcera zastlala mrtvolu matky a žila s ní tři roky

Toto bohužel není smyšlený horor, ale reálný nedávný případ

čtvrtek 7. února 10:38 , aktualizace 10:45

Smrt

     Děsivé překvapení čekalo v lednu policisty v jednom z bytů na sídlišti v Chodově, kam přišli vyšetřit úmrtí jednašedesátileté ženy, která měla v bytě bydlet sama. Při prohlídce bytu totiž v zastlané posteli objevili další mrtvolu. Toto nalezené mrtvé tělo bylo evidentně ženské a hlavně bylo tak vysušené, že připomínalo spíše  mumii.
     "Byla nařízena soudní pitva, která s největší pravděpodobností vyloučila násilné úmrtí a  předběžně bylo zjištěno, že k úmrtí došlo zhruba před třemi roky," uvedla tisková mluvčí policie. Dále se ukázalo, že tato mrtvola patřila čtyřiadevadesátileté matce jednašedesátileté obyvatelky bytu, jejíž úmrtí původně policisté přijeli vyšetřovat.
     Dcera matčinu smrt celé tři roky tajila před sousedy i známými a tvrdila, že matka bydlí v domě s pečovatelskou službou, a že jí tam chodí navštěvovat. Samozřejmě také dcera celou tuto dobu pobírala matčin důchod.
     Zda za zatajením smrti matky stojí psychická nemoc ženy a její neschopnost se se smrtí matky smířit, nebo zištné důvody, aby mohla využívat jejího důchodu, zůstane zřejmě nezodpovězenou otázkou.

Foto ilustrační