Foto

S nahým zadkem málem zmrzl u řeky, vyhozená koťata, vloupání do CAN i značka K+R

Co vše o víkendu řešili strážníci v Plzni?

pondělí 26. února 12:22 , aktualizace 13:36

Partner článku – Delta Plzeň

Řidiči pozor

     Školáci v Plzni opět usedli po týdnu jarních prázdnin zpátky do tříd.  Na to, aby do nich dorazili v pořádku, dohlédli v ranních hodinách strážníci městské policie. Zvýšené dopravní opatření potrvá po celý týden, na něj navážou pravidelné i namátkové kontroly, které strážníci provádějí každý školní den na celém území města.
     Hlídky městské policie se zaměří v blízkosti školních zařízení na bezpečné přecházení dětí a kontrolovat budou, zda řidiči dodržují dopravní předpisy.
     V blízkosti řady vzdělávacích institucí jsou instalovány dopravní značky označení K + R (anglicky Kiss and Ride), tedy „Polib a jeď“. Chování řidičů při setkání s touto značkou stanoví vyhláška 294 / 2015, kde je ve výkladu napsáno, že touto značkou je označeno místo nebo parkoviště, kde lze zastavit za účelem nastoupení nebo vystoupení osob.
     Dopravní značky s označením K+R  jsou například v plzeňských Skvrňanech, na Lochotíně, Slovanech, na Borech nebo na Doubravce - Městská policie apeluje na řidiče, aby při parkování respektovali toto příslušné dopravní značení.

S nahým zadkem málem zmrzl u řeky

     Ve Štruncových sadech našli strážníci městské policie v sobotu ráno podchlazeného muže. Poskytli mu prvotní pomoc a následně ho předali do péče záchranářů.
     Hlídka si ho všimla pod svahem u řeky Radbuzy v místě nad soutokem, kde ležel se staženými kalhotami a obnaženými hýžděmi. Na první pohled byl silně podchlazený, na nose měl krvácivé zranění a provedenou měl tracheostomii dýchacích cest. Strážníci ho probrali a snažili se ho udržet při vědomí.
     Protože muž nemohl vstát, odnesli ho strážníci do služebního vozu a tam ho zahřívali až do příjezdu zdravotnické záchranné služby, která si muže převzala do své péče a odvezla ho k dalšímu ošetření do zdravotnického zařízení na Lochotíně.

Více než 4 promile

     Namol opilý muž s víc jak čtyřmi promile způsobil v pátek odpoledne rozruch před obchodem na Doubravce.
     Svou agresivitu začal muž projevovat hned po probuzení. Strážníky se muž pokusil fyzicky napadnout, přitom ale neovládal své jednání a sám upadl na betonovou dlažbu. Nešetřil ani vulgarismy, kromě hlídky museli mezitím jeho chování snášet kolemjdoucí lidé včetně maminek s dětmi.
     Při dechové zkoušce u něj byla zjištěna hladina alkoholu v dechu 4,09 promile. Protože hrozilo, že by si mohl z důvodu své silné podnapilosti přivodit nějaké zranění, naložila ho hlídka do služebního vozidla a transportovala ho k vystřízlivění do patřičného zdravotnického zařízení.

Cizinec se vloupal na nádraží

     Pobytu v protialkoholní záchytné stanici se nevyhnul téže  noci cizinec, jehož hlídka odvezla do tohoto zařízení z Centrálního autobusového nádraží, kde vyrazil zavřené dveře do haly a pak se usadil na lavičce, kde usnul.
     Své chování odůvodnil tím, že mu byla zima, proto se rozhodl, že půjde dovnitř. Dechová zkouška u něj prokázala přítomnost 2,47 promile alkoholu v dechu. Po vystřízlivění se zpovídal ze svého protiprávního jednání.

Cizinec se popral se strážníky

     Dalším klientem záchytky se stal v sobotu v dopoledních hodinách cizinec, který usnul v kavárně ve Smetanových sadech.
     Provozovnu odmítal opustit, nakonec ho hlídka musela ven vyvést a posadit na lavičku. Tady ale začal být agresivní, nereagoval na opakované výzvy, aby prokázal svou totožnost. Rozhazoval kolem sebe rukama a snažil se jednoho ze zasahujících strážníků udeřit do břicha, proto musely být proti němu použity donucovací prostředky a skončil s pouty na rukou.
     V protialkoholní záchytné stanici se podrobil dechové zkoušce, při které mu byla zjištěna hladina alkoholu v dechu 1,68 promile.

Koťata vyhodili na mráz v krabici

     V krabici u vchodu do domu na Slovanech čekala na svoji záchranu čtyři malá koťata.
     V sobotu ráno je v Houškově ulici nalezl obyvatel domu, sám se pokoušel zjistit, komu by zvířata patřila, ale nezdařilo se mu to, proto zavolal na linku městské policie.
     Strážníci ze skupiny pro odchyt si od něj cca 6 týdenní koťata převzali a odvezli je do útulku, kde se o ně pracovníci dobře postarali.

MP Plzeň

Delta Plzeň

Kamerové i zabezpečovací systémy, bezpečnostní a solární fólie, protipožární systémy. Osvědčený dodavatel systémů od projektu přes realizaci až po připojení na pult centralizované ochrany bezpečnostní služby nebo hasičů.