Foto

S nožem v ruce přepadl prodavačku na Americké třídě

Kvůli mobilu pro přítelkyni spáchal recidivista ozbrojenou loupež v osm ráno

čtvrtek 18. července 11:01 , aktualizace 11:13

Loupež Vazba Zadržení pachatele

Partner článku – Alfa Tactical

     V pátek 5. července po osmé hodině ráno vstoupil do večerky na Americké třídě v Plzni muž, který ale nepřišel nakupovat. Muž z batohu vytáhl nůž, kterým začal vyhrožovat prodavačce. Vyděšenou ženu pak dostrkal z prodejny na toaletu a donutil jí k vydání finanční hotovosti, kterou si poté sám vyndal z kasy. Podle tiskové mluvčí policie pachatel sedmatřicetileté prodavačce odcizil 15 tisíc korun.
     Celá akce byla dle všeho velmi dobře naplánovaná a lupič v podobné situaci evidentně nebyl poprvé, protože od jeho vstupu do prodejny po útěk neuplynuly ani dvě minuty.
      Prodavačka při přepadení naštěstí neutrpěla zranění.

Pátrání

      Plzeňští kriminalisté po pachateli začali okamžitě intenzivně pátrat, na místě přepadení zajistili maximální počet stop, a veškeré získané informace pečlivě prověřovali. V krátké době se jim tak podařilo lupiče ztotožnit.
      "V krátké době bylo kriminalistům jasné, že pachatelem je muž ve věku 29 let z Plzeňska, který má za sebou bohatou trestní minulost a takový čin nespáchal poprvé," uvedla tisková mluvčí policie.
      Intenzivní pátrání po pachateli přineslo v úterý 16. července v ranních hodinách pozitivní výsledek a muž byl policisty zadržen policisty na Mělnicku.
      Plzeňští kriminalisté si pro zadrženého dojeli a následně ho obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupež.
      "Z výpovědi muže vyplynulo, že si tento čin naplánoval pro nedostatek finančních prostředků, jelikož chtěl své přítelkyni koupit mobilní telefon. Dále uvedl, že se během jeho útěku převlékl a původní oblečení odhodil v lese," doplnila mluvčí policie. Na policejní fotografii je již zadržený pachatel jak kriminalistům ukazuje, kde zahodil batoh s oblečením a nůž.
       Lupič, který byl v minulosti již za trestnou činnost odsouzen, se může vrátit zpět do vězení, tentokrát až na deset let. Policejní komisař podal podnět k návrhu na vzetí obviněného do vazby, který soudce akceptoval.


 


Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.