Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

S téměř třemi promile vešel přímo před autobus

Sražený muž utrpěl při střetu s čelním sklem autobusu a následném pádu na zem zranění hlavy

3. května 2023 09:36 , aktualizace 10:35

Alkohol Cizinci Doprava Nehody


     Dnes kolem půl deváté dopoledne došlo na křižovatce Kotkovy a Kollárovy ulice v Plzni k dopravní nehodě, při které autobus linky T1 jedoucí směrem na Doubravku srazil chodce.

     "Autobus jel od Husova náměstí, když z Kollárky vyšel ten chlap. Vůbec se nerozhlédl, vlezl rovnou před ten autobus. Naštěstí řidič reagoval hned jak ho viděl, i tak ho ale brzdící autobus srazil na zem," popsal nám přímý svědek nehody a pokračoval: "On byl teda ten chodec pořádně nalitej, jak padal, vypadla z něj ještě placatka."

     Sražený Ukrajinec utrpěl při střetu s čelním sklem autobusu a následném pádu na zem zranění hlavy, takže k nehodě vyjeli záchranáři a policisté. Zraněný byl po ošetření na místě transportován do nemocnice, ještě předtím se ale podrobil dechové zkoušce na alkohol, která ukázala, že byl silně opilý.
    "Cizinec narozený v roce 1983 měl pozitivní výsledek dechové zkoušky s výsledkem 2,82 promile. U řidiče autobusu bylo požití alkoholu dechovou zkouškou vyloučeno a policisté se nehodou dále zabývají," uvedla tisková mluvčí policie.


Plzeňské želvy

Plzeňské želvy je tradiční plzeňské služba na odvoz vozu klienta. Fungují nepřetržitě již od roku 2008 a od té doby odvezly přes 200 tisíc vozů a přispívají tak k větší bezpečnosti na silnicích v Plzni a okolí. Odvoz vozu si můžete volat 7 dní v týdnů na čísle 607 202 202.