Dva opilí řidiči

Jeden opilec na sebe upozornil rychlostí, druhý havárií

čtvrtek 9. července 15:27 , aktualizace 15:47

Alkohol Nehody

Partner článku – Hop Taxi • 607 277 277

    Včera ve tři čtvrtě na čtyři odpoledne policisté v Polní ulici v Horšovském Týně zastavili a kontrolovali řidiče osobního vozidla Volkswagen Passat, když při jízdě překročil nejvyšší povolenou rychlost v obci o více než dvacet kilometrů za hodinu.
    "Dopravní policisté  sedmadvacetiletého řidiče vyzvali k dechové zkoušce, která byla s výsledkem pozitivním, a to 0,89 promile alkoholu v krvi. Řidič souhlasil s naměřenou hodnotou a přiznal požití alkoholických nápojů před jízdou," uvedla tisková mluvčí policie. 
     Případem se dále zabývají policisté Dopravního inspektorátu v Domažlicích, kteří řidiči zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu.

     Velké štěstí měl včera řidič, který havaroval do vjezdu jednoho z domů v Tupadlech.
     "Pětapadesátiletý muž z Klatov s vozidlem značky Škoda Octavia po sedmé hodině večer  jel od obce Tupadly a na přímém úseku vjel vpravo mimo vozovku, kde narazil do betonového můstku vjezdu na pozemek," popsala tisková mluvčí policie.
     Muž při havárii naštěstí ani sebe, ani nikoho jiného nezranil, příčinu jeho nezvládnutí řízení následně ukázala dechová zkouška.
     "Řidič se na výzvu policistů podrobil dechové zkoušce a přístroj naměřil 2,30 promile alkoholu," dodala mluvčí policie s tím, že policisté muže převezli do nemocnice v Klatovech, kde bylo provedeno lékařské vyšetření a odběr krve. 
     Policie ve věci zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a i tomuto řidiči policisté zadrželi řidičský průkaz.

Foto ilustrační


Hop Taxi • 607 277 277

Jsme sdružení taxikářů v Plzeňském kraji a pro zákazníky udržujeme skvělé ceny. Naši řidiči jsou prověření profesionálové a jsou pro Vás k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, a to buď na telefonu nebo naší mobilní aplikaci.