Šanci na nový život nevyužil a začal vařit pervitin

Václav Chaloupek mladší je znovu ve vězení, zřejmě na dost dlouho

6. května 2019 09:35 , aktualizace 11:11

Drogy Vazba Zadržení pachatele

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

I přes omezení vlády je advokátní kancelář v provozu a připravena Vám pomoci. Volejte 378 774 199…

      Václav Chaloupek mladší zradil důvěru táty, známého režiséra pohádkových večerníčků a senátora za Plzeň a začal znovu páchat závažnou trestnou činnost. Tento víkend byl v noci z pátku na sobotu dopaden a zadržen během akce speciálního protidrogové týmu Celní správy ČR zásahovou jednotkou přímo během varu pervitinu v obci nedaleko Švihova. Pervitin zde vařili čtyři lidé, tři muži a jedna žena, přičemž všichni tři muži byli již v minulosti trestáni. Kriminalisté dali podnět ke vzetí všech tří recidivistů do vazby, který soud akceptoval a policisté tak všechny tři muže převezli do věznice Plzeň.
     O samotné akci zadržení vařičů pervitinu připravujeme podrobný článek na zítřek.

     Minulost Václava Chaloupka mladšího je pestrá, nejprve pohádkové dětství s tátou, vlky a medvědy. Pak v pubertě alkoholové mejdany a noční tahy s plzeňskou zlatou mládeží. Vše vyvrcholilo loupeží, kdy ještě se dvěma spolupachateli oloupil poslíčka s pizzou. Více zde:

Začal soud s „pizzalupiči“ Chaloupkem, Gibsonem a Duchoněm

Začal soud s „pizzalupiči“ Chaloupkem, Gibsonem a Duchoněm

17. 03. 2016, 22:31, aktualizace 06. 05. 2019, 10:33

Snad nejhloupější loupež Plzeňska je konečně před soudem.

     Za tento čin byl Václav Chaloupek odsouzen na tři roky. Zhruba v polovině trestu, přímo z věznice, naší redakci kontaktoval s tím, že by se chtěl veřejně odmluvit za čin, kterého lituje, a že by chtěl před podobnými chybami své vrstevníky varovat.
     My jsme za ním tenkrát do vězení vyrazili, mluvili s ním a Václavovo zpověď čtenářům zprostředkovali.

Václav Chaloupek - zpověď odsouzeného z vězení

Václav Chaloupek - zpověď odsouzeného z vězení

18. 02. 2017, 11:03, aktualizace 06. 05. 2019, 10:43

Z věznice nás kontaktoval Václav Chaloupek mladší s tím, že se chce omluvit

     Václav Chaloupek starší na svého syna přes všechny excesy nezanevřel, dále ho podporoval a po propuštění z vězení na podmínku mu pomáhal se začleněním do běžného života. Dle našich informací táta za syna zaplatil několikasettisícové dluhy, zajistil mu bydlení a dále se o něj staral. Před nějakou dobou se ale syn osamostatnil, od rodiny odešel a odstěhoval se neznámo kam. Za vloženou důvěru se pak otci syn odvděčil pácháním další závažné trestné činnosti.

Foto: Václav Chaloupek mladší při naší návštěvě ve věznici
Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.

I přes omezení vlády je advokátní kancelář v provozu a připravena Vám pomoci. Volejte 378 774 199…