Foto

Žlutý taxík s majákem pro opilce?

Ke stejnému alkoholikovi museli plzeňští záchranáři vyjíždět jedenáctkrát za čtrnáct dní

čtvrtek 22. července 17:26 , aktualizace 18:59

Alkohol Záchranáři

Partner článku – Hop Taxi • 607 277 277

     Policisté, strážníci, ale i záchranáři se každý den musí potýkat s různými existencemi a některé z nich se stávají jejich nechtěnými pravidelnými klienty. Jedním takovým se v posledních dvou týdnech stal i muž, o kterém jsme včera informovali v souvislosti s útěkem z Fakultní nemocnice Lochotín.

     Psali jsme, že z prostoru centrálního příjmu uprchl pacient, který byl do nemocnice přivezen pod silným vlivem alkoholu a mohl by být v ohrožení života. Strážníkům se čtyřiačtyřicetiletého muže, který měl v ruce ještě zavedenou kanylu, v blízkosti areálu podařilo najít. Vzhledem k tomu, že muž začal v průběhu řešení události kolabovat a tak na místo museli vyjet i záchranáři. Strážníci poskytli asistenci při jeho převozu i dalších úkonech prováděných lékařským personálem.

     S tímto mužem se ale záchranáři ještě týž den setkali znovu jen o pár hodin později, kdy k němu byli voláni před jednu z plzeňských náleven, kde měl údajně mít záchvat. Ukázalo se, že záchvat způsobila přemíra alkoholu, v jehož konzumaci po skončení vyšetření v nemocnici muž zvesela pokračoval. Z toho důvodu byl muž převezen na protialkoholní záchytnou stanici.

      Podle našich informací jen za poslední dva týdny k tomuto muži záchranáři vyjížděli již devětkrát, což je s výše uvedenými dvěma výjezdy výše celkem jedenáct. Přičemž pravidelným důvodem je právě mužova náchylnost k alkoholu a vždy, když se opije, začne ho bolet na hrudi, dostane křeče nebo zkolabuje. Bohužel, záchranáři samozřejmě vyjet musí a posádky, které by mohly být potřeba jinde, jsou tak blokovány péčí o opilce, který si svůj stav opakovaně způsobuje sám.  

Foto MP

Hop Taxi • 607 277 277

Jsme sdružení taxikářů v Plzeňském kraji a pro zákazníky udržujeme skvělé ceny. Naši řidiči jsou prověření profesionálové a jsou pro Vás k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, a to buď na telefonu nebo naší mobilní aplikaci.