Foto

Sběratel hromadil zbraně, zbrojní průkaz však neměl

Nyní muži hrozí až pět let

3. srpna 2017 12:52 , aktualizace 13:06

Zbraně

     Nadšenec do vojenské historie doma hromadil zbraně i další válečné artefakty, bohužel pro něj ale bez patřičných povolení. Muž sice kdysi dávno zbrojní průkaz vlastnil, ale nyní ho již x let nemá.
     Policisté u muže provedli domovní prohlídku, během níž nalezli atrapy zbraní, zbraně znehodnocené, tedy neschopné střelby a volně držitelné od 18 let, ale bohužel pro něj i zbraně funkční a také munici. "Obviněný muž měl bez povolení přechovávat v bytě v Karlových Varech větší množství střelných zbraní, jejich částí a dílů a větší množství střeliva. Ke znaleckému zkoumání muž kriminalistům vydal několik dělostřeleckých zapalovačů, ručních granátů, iniciátorů, protipěchotní minu, dělostřelecký granát, opakovací pušku, podomácku zhotovený revolver a více jak 400 kusů různých nábojů," uvedla mluvčí policie.
     Policisté 35letému muži z Karlových Varů sdělili obvinění ze spáchání přečinu nedovoleného ozbrojování a v případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až pět let.

Foto: PČR Domovní prohlídka

A.C.W. Saloon

Jediná opravdu Westernová hospoda v Plzni. Pravý, staroamerický Country Saloon, s otevřenou kuchyní a vlastním Armádním klubem s trvalou výstavou zbraní a vojenským barem.