Foto

Sbohem Vojtíšku, hasiči na Tebe nikdy nezapomenou!

"Když bude pršet, budeme vědět, že Vojtíšek tam nahoře v nebi hasí!"

25. června 2021 21:30 , aktualizace sobota 26. června 10:33

Hasiči

     Dnes nám bohužel dorazila velice smutná zpráva od hasičů z Plzně Bolevce. Po nerovném boji se zákeřnou nemocí zemřel teprve dvanáctiletý Vojtíšek. "Vojtík byl zapálený hasič, který byl u nás v oddíle Plameňáků od svých šesti let. Bohužel poslední dva roky sváděl nelítostný boj s rakovinou a v pondělí tento nerovný souboj prohrál.
     Vojtíšek zemřel obklopen svými nejbližšími v domnění, že se k nám určitě brzy vrátí, a až vyroste, bude z něj hasič. Do poslední chvíle byl neskutečně statečný a pořád opakoval rodičům a svému dvojčeti, bráškovi Ondrovi, že to bude dobré, že se uzdraví, protože hasič přece vydrží všechno,"
 popsali nám dnes zdrcení hasiči.

Když bude pršet, budu vědět, že Vojtíšek tam nahoře hasí

     S odchodem Vojtíška se hasiči v Bolevci vyrovnávají jen velice těžko, zanechal za sebou prázdné místo, protože svým nadšením pro práci hasičů dokázal vždy všechny okouzlit. "Byl to fantastický kluk a co se týče hasičiny, byl to neuvěřitelný srdcař. Byl pevně rozhodnutý, že jednou bude pracovat jako hasič.
     Když jsme se dozvěděli, že nás opustil, byla to pro nás strašná rána, my jsme prostě věřili, že svůj velký boj Vojtíšek nakonec vyhraje. Přikládám fotku ještě veselého a nic netušícího chlapce, abyste viděli jak vypadal a hlavně jak kouzelný byl jeho úsměv.
     Vím jistě, že na tohoto chlapce nikdy nezapomenu, a že kdykoli od teď bude pršet, budu vědět, že tam nahoře v nebi náš Vojtíšek hasí a určitě se na nás zase směje tím svým báječným smíchem,"
řekla nám za oddíl Plameňáků vedoucí Lucka.