Foto Video

Se sekerou a tyčí přepadli hernu

Lupiči vážně zranili obsluhu a poté uprchli i s penězi

čtvrtek 13. srpna 13:18 , aktualizace 13:50

Loupež Napadení Vazba Zadržení pachatele

Partner článku – Alfa Tactical

     Doslova na prahu smrti se ve čtvrtek 23. července ocitl muž pracující jako obsluha vietnamské herny v Holýšově. Po půl druhé ráno do herny totiž vstoupili dva maskovaní muži vyzbrojení sekerou a dřevěnou tyčí a oba na cizince za přepážkou okamžitě zaútočili.

     "Za přepážkou byl osmatřicetiletý zaměstnanec provozovny, kterého opakovaně udeřili do hlavy a způsobili mu život ohrožující těžké poranění," popsala tisková mluvčí policie s tím, že ihned poté pachatelé prohledali mužovo oblečení i hernu, odnesli si finanční hotovost a utekli.
     Zraněný zaměstnanec musel podstoupit neodkladnou operaci a hospitalizaci.
     Mezitím policisté ohledali místo činu, zajistili kamerové záznamy a důkladně propátrávali okolí, což jim přineslo prvotní stopy vedoucí k odhalení útočníků. Při pátrací akci totiž policisté z obvodního oddělení Holýšov nalezli vyrobené kukly a další důkazní materiál. Kriminalisté intenzivně prověřovali veškeré okolnosti, prováděli výslechy a vyžádali si znalecké posudky. 
     Na základě výsledků všech prováděných úkonů pojali kriminalisté podezření na dva muže, které včera ráno zadrželi. Mladšího na jedné ubytovně v Holýšově a druhého v Kralovicích. Po provedení potřebných úkonů proběhly výslechy a oba muži se  k činu doznali.
     "Policisté zahájili trestní stíhání osmnáctiletého muže z Domažlicka a čtyřiatřicetiletého muže z Kralovicka ze spáchání zločinu loupež spáchaného formou spolupachatelství. Státnímu zástupci podali podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby a soudce dnes návrh akceptoval a oba muže do vazby poslal," uvedla tisková mluvčí policie.
     V případě prokázání viny hrozí oběma mužům až dvanáctiletý trest odnětí svobody.

Foto PČR z loupeže a zadržení pachatelů

 


Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.