Foto Video

"Český zmrdi!" hlásil ukrajinský řidič, kterého policisté zastavili se třemi promile

"Bylo to ale vtipný! Jel jsem až z Košutky," měl cizinec ze spáchání trestného činu legraci a zvesela nás urážel

29. září 2023 16:17 , aktualizace pondělí 2. října 06:47

Policie Alkohol Cizinci Městská policie Zadržení pachatele


     Dnes před polednem vyjížděla hlídka městské policie na oznámení o černém voze Volkswagen Passat, jehož řidič zjevně nezvládá řízení, kličkuje a naráží do obrubníků. Strážníci vozidlo dostihli a zastavili až v Purkyňově ulici, kde se nim připojila další hlídka městské policie z Bor.

     Ukrajinec, který seděl za volantem, strážníkům i přivolaným policistům tvrdil, že je na Ukrajině kapitán, měl z celé situace doslova legraci, choval se arogantně a urážel kolemjdoucí, kterým nadával do "českých zmrdů" a "proruských kund".

Víc než naše slova o chování řidiče vypoví video

Publikujeme ho výjimečně i s obličejem zadrženého neboť jeho slova: "Natoč si mě ty kundo česká!" považujeme za jeho souhlas.

     "Hledaný vůz jsme dostihli a zastavili až v Purkyňově ulici. Vozidlo mělo viditelně odřené zadní kolo. Čtyřiačtyřicetiletý řidič na výzvu strážníků vystoupil z vozidla, byl bosý a evidentně pod vlivem alkoholu.
     Na výzvy k podrobení se dechové zkoušce nejprve nereagoval, ale po chvíli začal spolupracovat a dobrovolně dechovou zkoušku podstoupil. Číslo, které strážníci viděli, bylo alarmující, protože řidič nadýchal 3,01 promile."
uvedla nám tisková mluvčí strážníků.

       Pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky si muže převzali policisté, kteří ho převezli na lékařské vyšetření spojené s odběrem krve. Policie se případem samozřejmě dále zabývá.

Aktualizace:

     Celý příběh má nyní pro tohoto muže nemilé pokračování. "Zabýváme se případem, kdy na stranu občanů ČR byla v Plzni provolávána nepřístojná slova ze strany kontrolovaného řidiče. Zahájili jsme úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu hanobení národa, rasy, etnické nebo jiné skupiny osob.
     Kromě jiného se samozřejmě zabýváme i tím, že u řidiče byla provedenou dechovou zkouškou zjištěna přítomnost alkoholu.
     Dodržovaní zákonů platí v České republice pro každého bez ohledu na státní příslušnost,"
uvedla nám v neděli večer mluvčí policie.

Plzeňské želvy

Plzeňské želvy je tradiční plzeňské služba na odvoz vozu klienta. Fungují nepřetržitě již od roku 2008 a od té doby odvezly přes 200 tisíc vozů a přispívají tak k větší bezpečnosti na silnicích v Plzni a okolí. Odvoz vozu si můžete volat 7 dní v týdnů na čísle 607 202 202.