Se zákazem řídili a ona navíc pod vlivem pervitinu

Další dvě porušování zákazu řízení včera odhalili policisté

pátek 29. května 13:04 , aktualizace 13:50

Drogy

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     Včera v půl dvanácté dopoledne zastavili a kontrolovali policisté v ulici Na Kobyle ve Kdyni řidičku osobního vozu Audi.
     "Devětadvacetiletá žena jela z Bolešin do Klatov, přes Kdyni do Domažlic, dále do Draženova, Klenčí a zpět, kdy ve Kdyni byla zastavena policisty. Při kontrole ji vyzvali k dechové zkoušce ke zjištění, zda neřídí vozidlo pod vlivem alkoholu. Dechová zkouška byla s výsledkem negativním, ovšem pozitivně reagoval drogový test, a to na přítomnost pervitinu ve slinách," popsala tisková mluvčí policie. Řidička byl zajištěna a převezena do lékařského zařízení, kde se podrobila lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu.
     Jízda pod vlivem drog ale nebyla jediným ženiným prohřeškem.
     "Z dostupných evidencí dále policisté zjistili, že žena má rozhodnutím Okresního soudu v Klatovech uložen trest zákazu činnosti spočívající v zákazu řízení motorových vozidel na dobu 12 měsíců, a to do listopadu 2020," uvedla mluvčí policie.
     Policisté proto zahájili úkony trestního řízení nejen pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, ale i trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a případem se dále zabývají.

     Týž den po třetí hodině odpoledne zastavili a kontrolovali policisté řidiče vozu Audi A4 v Masarykově ulici v Domažlicích.
     "Dvaadvacetiletý muž jel ulicí Masarykova směrem do centra města ke stánku s občerstvením u nádraží, kde byl zastaven policejní hlídkou. Policisté z dostupných evidencí zjistili, že dvaadvacetiletý muž má již více než dva roky uložen rozsudkem Okresního soudu v Domažlicích zákaz řízení všech motorových vozidel na dobu tří let, a to až do února 2021," popsala mluvčí policie.
     Policisté muže zajistili a převezli na policejní služebnu, kde mu sdělili podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí, za který mu hrozí až dvouletý trest odnětí svobody.

     Jedná se o další dva případy z dlouhé řady řidičů přistižených přes platný zákaz řízení za volantem vozu. O dalších jsme informovali již dopoledne: 

Další a další "neřidiči" si ze zákazu řízení nic nedělají

Další a další "neřidiči" si ze zákazu řízení nic nedělají

29. 05. 2020, 10:19, aktualizace 29. 05. 2020, 13:47

Dalším dvěma mužům za maření úředního rozhodnutí hrozí až dvouletý trest

Foto ilustrační


Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.