Foto

Se zákazem řízení a koktejlem drog

Muž měl dojem, že na strážníky vyzrál, vjel jim ale přímo do rány

Partner článku – Hop Taxi • 607 277 277

     Strážníci zajistili včera večer řidiče, který řídil vozidlo pod vlivem návykových látek a navíc měl i planý zákaz řízení.
     Na mužovo podivné chování za volantem stojícího nastartovaného vozidla v Plachého ulici v Plzni byla městská policie upozorněna po osmé hodině večerní, kdy se oznamovatel domníval, že je dotyčný zřejmě pod vlivem drog nebo alkoholu. Strážníci vozidlo i muže za jeho volantem zkontrolovali a nabyli stejného dojmu. "Padesátiletý muž jim však uvedl, že řidičem není, že jen se spolujezdkyní na řidiče čekají," popsala tisková mluvčí strážníků. Nato se strážníci vzdálili, ale protože mužova odpověď nezněla příliš přesvědčivě, stále sledovali, jak se muž za volantem zachová.
     Muž povzbuzený pocitem, jak na strážníky vyzrál, se po chvíli vydal na cestu směrem ke Klatovské ulici, ale k jeho velkému překvapení a zklamání ho v ulici U Trati strážníci zastavili a zkontrolovali. "Během kontroly nepředložil řidičský průkaz a lustrací bylo zjištěno, že má platný zákaz řízení motorových vozidel. Provedená dechová zkouška byla negativní, zato test na přítomnost omamných a psychotropních látek byl pozitivní na opiáty, amfetamin, metamfetamin a THC," uvedla tisková mluvčí strážníků s tím, že na místo přivolali policisty a záležitost jim předali k dalšímu šetření. 
    Podle tiskové mluvčí policie muž odmítl vyšetření v lékařském zařízení spojené s odběrem biologického materiálu a jeho jednání bude předáno správnímu orgánu. Zároveň je podezřelý z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

Foto MP

 
Hop Taxi • 607 277 277

Jsme sdružení taxikářů v Plzeňském kraji a pro zákazníky udržujeme skvělé ceny. Naši řidiči jsou prověření profesionálové a jsou pro Vás k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, a to buď na telefonu nebo naší mobilní aplikaci.