Se zákazem řízení ujížděl policistům

Auto bez technické měl osazené falešnými registračními značkami

11. listopadu 2020 09:54 , aktualizace 10:01

Zadržení pachatele

Partner článku – Mraknet

     V pondělí 9. listopadu před jedenáctou hodinou večer si policisté v Domažlické ulici v Klatovech všimli vozu BMW 320, o jehož řidiči věděli, že má uložen platný zákaz řízení. Policisté se proto rozhodli vůz zastavit a zkontrolovat, řidič ale na jejich výzvu nereagoval a naopak začal ujíždět směrem na Janovice nad Úhlavou.
      Policisté vozidlo pronásledovali, když jeho řidič při odbočení na Lomec nezvládl řízení a havaroval do nádoby na odpad. Poté muž začal z místa utíkat pěšky, ale policisté ho zadrželi po několika metrech.
      "Policisté ověřili totožnost čtyřiadvacetiletého muže z obce u Klatov a potvrdilo se, že má uložen platný zákaz řízení všech motorových vozidel. Dále bylo zjištěno, že na vozidle jsou osazeny registrační značky přidělené jinému vozidlu, v zavazadlovém prostoru byly nalezeny registrační značky jiného státu a vozidlo není zaregistrováno v našich evidencích. Na vozidle navíc nebyla již přes rok platná technická kontrola, ani nebylo uzavřeno pojištění odpovědnosti z provozu vozidla," uvedla tisková mluvčí policie s tím, že muž je podezřelý ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

Foto ilustrační

Mraknet

Společnost zaměřená na montáž, servis a poskytování internetového připojení vč. mnoha dalších služeb jako je telefon, televize, kamerové systémy, servery. Prioritou společnosti je kvalita a špičková péče o zákazníka.