Foto Video

Na Klatovské třídě se odehrálo pořádné drama

Sebevrah visel z mostu a pak se serval s vyjednavačem a psovodem

8. prosince 2019 20:39 , aktualizace čtvrtek 12. prosince 15:30

Alkohol


     Dnes po sedmé hodině večer vylezl muž pod vlivem alkoholu a možná i drog na ochranné pletivo umístěném nad zábradlím na mostě na Klatovské třídě vedoucím nad železniční tratí mezi nádražím Plzeň - Jižní předměstí a Hlavním nádražím.
     Policisté a strážníci uzavřeli chodník i jeden jízdní pruh a muže, který se dle všeho rozhodl skokem z mostu ukončit svůj život, začali uklidňovat. Na místo vzápětí dorazili hasiči i jejich kolegové ze SŽDC a pod mostem nafoukli speciální doskokovou plachtu. Provoz na trati byl samozřejmě uzavřen.
     Zároveň také dorazil policejní vyjednavač ze zásahové jednotky, bohužel ale evidentní intoxikace muže znemožňovala jakoukoliv komunikaci s ním. Byl velice vulgární jak na policisty, tak i na hasiče pod mostem. Muž všem okolo neustále vyhrožoval, že skočí a opakovaně přelézal pletivo, věšel se do volného prostoru za ruce a když pod sebou viděl plachtu, tak se snažil rychle přeručkovat do volného prostoru, kde plachta nebyla. Hasiči tak opakovaně museli plachtu přemisťovat. 
     Vztek a zloba muže byla tak obrovská, že na příklad vytáhl z kapsy svůj mobilní telefon a mrštil ho po jednom z policistů. Toho sice netrefil, ale rozbil čelní sklo jednoho z policejních vozů.
     Vše se na konec podařilo vyřešit vyjednavači a psovodovi, kteří využili skutečně obrovské zloby a nenávisti muže. Muž se sám vyprovokoval tak, že v záchvatu vzteku zapomněl, že se chce zabít, seskočil z pletiva a vrhl se na psovoda. Toho samozřejmě policisté využili, na útočníka se vrhli a za použití donucovacích prostředků ho bleskurychle zpacifikovali.
      Jednatřicetiletý muž ze severního Plzeňska byl poté za asistence policistů umístěn do sanitky, kde nadýchal 1,61 promile alkoholu. Zda byl také pod vlivem drog nám v tuto chvíli známo není.


 


Vochoc Trade, s.r.o.

Dodavatel a výrobce osobních ochranných pracovních pomůcek. Nejširší sortiment OOPP, velké skladové zásoby a skvělé služby. Dlouholeté zkušenosti nám dodávají profesionalitu a možnost okamžitě reagovat na Vaše požadavky. Absolutní špička ve svém oboru - to je Vochoc!