Foto Video

Sebevraha policie trestně stíhá

Proč se chtěl zabít a proč napadl policistu? Přinášíme podrobnosti

12. prosince 2019 15:24 , aktualizace 15:41

Alkohol Napadení Sebevraždy Zadržení pachatele

Partner článku – Vochoc Trade, s.r.o.


     Nejsledovanějším případem z konce minulého týdne byl bezesporu případ jednatřicetiletého sebevraha, který v neděli po sedmé hodině večer vylezl na ochranné pletivo umístěném nad zábradlím na mostě na Klatovské třídě vedoucím nad železniční tratí mezi nádražím Plzeň - Jižní předměstí a Hlavním nádražím. 

     Kriminalisté nyní zahájili trestní stíhání muži ze severu Plzeňska pro přečin násilí proti úřední osobě a přečin poškození cizí věci. 

K čemu na místě došlo?

     Muž, který měl údajně problémy v práci i s partnerkou, se opil a rozhodl se skočit z mostu. Policisté a strážníci uzavřeli chodník i jeden jízdní pruh a muže začali uklidňovat. Na místo vzápětí dorazili hasiči i jejich kolegové ze SŽDC a pod mostem nafoukli speciální doskokovou plachtu. Provoz na trati byl samozřejmě uzavřen.
     Zároveň také dorazil policejní vyjednavač ze zásahové jednotky, bohužel muž nespolupracoval byl agresivní a velice vulgární jak na policisty a záchranáře, tak i na hasiče pod mostem.
     „Takhle to nebude, bude to po mým konečně jednou,“ křičel na policisty mimo jiné muž.
     Muž všem okolo neustále vyhrožoval, že skočí, opakovaně přelézal pletivo, věšel se do volného prostoru za ruce a když pod sebou viděl plachtu, tak se snažil rychle přeručkovat do volného prostoru, kde plachta nebyla. Hasiči tak opakovaně museli plachtu přemisťovat. 
     Vztek a zloba muže byla tak obrovská, že například vytáhl z kapsy svůj mobilní telefon a mrštil ho po jednom z policistů. Toho sice netrefil, ale rozbil čelní sklo jednoho z policejních vozů. 
     Vše se nakonec podařilo vyřešit vyjednavači a psovodovi, kteří využili skutečně obrovské zloby a nenávisti muže. Když ho totiž policista upozornil, že není nutné nadávat přítomným záchranářům, muž se rozběsnil tak, že v záchvatu vzteku zapomněl, že se chce zabít, seskočil z pletiva a vrhl se na psovoda. Toho samozřejmě policisté využili, na útočníka se vrhli a za použití donucovacích prostředků ho bleskurychle zpacifikovali. 

      Jednatřicetiletý muž byl poté za asistence policistů umístěn do sanitky, kde nadýchal 1,61 promile alkoholu a byl převezen na psychiatri.

Použitá videa: FTV Prima, Krimi-Plzeň

Vochoc Trade, s.r.o.

Dodavatel a výrobce osobních ochranných pracovních pomůcek. Nejširší sortiment OOPP, velké skladové zásoby a skvělé služby. Dlouholeté zkušenosti nám dodávají profesionalitu a možnost okamžitě reagovat na Vaše požadavky. Absolutní špička ve svém oboru - to je Vochoc!