Denně aktualizujeme Speciál o koronaviru pro Plzeňský kraj Odpovědi na všechny vaše dotazy: Zákaz všech návštěv nemocnic a akcí s účastí na 100 osob, uzavření škol, plošná karanténa tisíců lidí, zrušení Oslav osvobození, povinnost karantén, opatření PMDP, ale i mýty a fámy

Sedmdesát tisíc, to již zavazuje!

Více než pět let práce, od hledání stop k vrahům až po pátrání po majiteli koťátka

4. října 2019 18:56 , aktualizace 20:23

     Dovolte nám se s Vámi podělit o pro nás radostnou událost, za kterou vděčíme Vám čtenářům a také našim partnerům, kteří celé fungování naší redakce svou finanční podporou umožňují.
     V posledních dnech se nám totiž podařilo dosáhnout dalšího milníku, konkrétně 70 000 stálých odběratelů na Facebooku.

     Tímto nás jednoznačně držíte na prvním místě ve zpravodajství v našem kraji a na předním místě v celé České Republice.

Pro srovnání ve zpravodajství:

 • TN.CZ (v celé ČR)                 288 500
 • iDNES (v celé ČR)                216 500
 • FTV Prima (v celé ČR)         155 000
 • Novinky (v celé ČR)              142 000
 • Blesk (v celé ČR)                  123 000
 • Seznam Zprávy (v celé ČR)  103 000
 • KRIMI-PLZEŇ (Plzeňsko)       70 000
 • TV Barrandov (v celé ČR)       42 000
 • TV ZAK (Plzeňsko)                  17 500
 • ČTK (Celá ČR)                         13 000
 • Plzeňský deník (Plzeňsko)         9 000
 • REGION PLZEŇ (Plzeňsko)      8 500
 • QAP (Plzeňsko)                         4 500

     Stejně skvělých výsledků dosahujeme i na webu, který je samozřejmě pro nás hlavní, Fb je vlastně jen podpůrný prostředek zajišťující rychlou cestu informací k vám čtenářům.
     Návštěvnost našich stránek, tedy vlastně té skutečné KRIMI-PLZEŇ, se denně pohybuje mezi 60 - 70 tisíci čtenářů. Tato pro nás neuvěřitelná čísla nás samozřejmě nejen velice těší, ale hlavně motivují k další práci v informování o činnosti složek IZS.

Kdy jsme vznikli?

     Krimi-Plzeň byla založena 21. 6. 2014. Právě ten den se totiž narodila jednomu plzeňskému policistovi a kamarádovi našeho redaktora dceruška Anička. Táta byl ve službě, takže maminku do porodnice vezl náš budoucí kolega a nutno dodat, že jízda byla velmi rychlá, neboť Anička na svět docela spěchala.
     Tatínka o chvíli později dovezli do porodnice kolegové a nápad založit zpravodajství o práci IZS vznikl při cigaretě s nervozním tatínkem před porodnicí.

Úspěchy jen díky Vám

     Právě obrovská sledovanost a Vaše následné reakce nám umožňují pomáhat policii v objasňování mnoha trestných činů, vypátrání hledaných či pohřešovaných osob i vypátrání věcí a jejich navrácení majitelům.
     Pokud máte jakékoli obavy Vaše informace předat policii osobně, děláte to anonymně našim prostřednictvím a pak máte stoprocentní garanci ochrany zdroje. Tedy nikdo, dokonce ani policie se nedozví, kdo informaci přinesl.
     Konkrétně jste takto policii dodali informace vedoucí k objasnění a dopadení pachatelů minimálně čtyř vražd, znásilnění či brutálních loupeží.

Například:

Vrah jede do Prahy a jmenuje se...
     V pokoji plzeňské ubytovny leželo chladnoucí tělo muže zavražděného nožem. Výjezd kriminálky teprve začal mrtvolu ohledávat, když nám zavolal čtenář s tím, že téměř s jistotou ví, že vrahem je cizinec jménem ... a teď jede autobusem do Prahy, kde chce přesednout do autobusu mířícího do jeho vlasti kdesi na východě, kde by se vrah navždy ztratil.
     Tuto informaci jsme okamžitě předali kriminalistům přímo na místě vraždy a ti z místa zařídili vyslání hlídky na pražské autobusové nádraží. Díky anonymní informaci tohoto čtenáře se vše stihlo dříve, než autobus do Prahy dojel. Pachatel vystoupil a byl okamžitě zajištěn. Později byl cizinec pravomocně uznán vinným a odsouzen k mnohaletému trestu, který nyní vykonává.

Peníze pro oběti
     Organizovali jsme či pomáhali propagovat sbírky na skutečně potřebné, většinou oběti trestných činů, vážných nehod, živelných pohrom a podobných smutných událostí. S oběťmi jsme se častou seznámili přímo na místě během události či jsme viděli co je postihlo a v jak těžké situaci jsou. Co jsme viděli jsme Vám pak popsali a Vy jste opakovaně dokázali, jak soucitní a lidští umíte být, odhadujeme totiž, že za pět let se k těm nejpotřebnějším dostalo díky Vám dohromady již několik milionů.

Psi, kočky a vlastně vše co plave, létá, běhá či se plazí
     V neposlední řadě se díky Vašemu sdílení našich článků dostalo veliké množství ztracených zvířat zpět k milujícím páníčkům. Především se jednalo o psy, kočky, ale pátrali jsme již i po klokanovi, koních, papoušcích, hadech, leguánovi, mývalovi, emu nebo pandě uprchlé ze ZOO.

Partneři a jejich obrovská pomoc

     Netvoříme zisk a nezaměřujeme se na placenou reklamu. Redaktoři samozřejmě mají mzdu, placené telefony, výdaje a k dispozici vozidla. Toto i další naše náklady hradí naši partneři, což jsou kvalitní a prověřené firmy či společnosti, které mohou našim čtenářům dodat mnoho potřebného, velmi často se týkajícího právě bezpečnosti.

Jde o:

 • Advokátní kanceláři Cink a partneři - zkušení advokáti, kteří vám rádi pomohou s vašimi problémy
 • Autosalon Dajbych - nejvýznamnější dodavatel offroadových speciálů všem složkám IZS na Plzeňsku
 • Prestol holding - plzeňská stavební společnost s téměř třicetiletou tradicí  
 • Bezpečnostní služba Sany Guard - prověřená a spolehlivá bezpečnostní agentura
 • Vochoc Trade s.r.o. - dodavatel a výrobce osobních ochranných pracovních pomůcek
 • Mraknet - Společnost zaměřená na montáž, servis a poskytování internetového připojení vč. mnoha dalších služeb
 • D.S.D METAL plus - společnost, která Vás může ochránit před ohněm
 • Avalon fittnes - vše pro Váš trénink. Moderně vybavená posilovna, kardio zóna a GYM
 • DELTA Plzeň - osvědčený dodavatel okenních folií i zabezpečovacích a kamerových systémů
 • Alfa Tactical - specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením
 • ZOXO - synonymum férového úvěrování    


Kdo nám dává informace?

     Mnoho lidí se ptá, kde vlastně bereme informace. Není v tom žádné kouzlo, na aktuální dění nás nejčastěji upozorňujete právě Vy, naši čtenáři, za což Vám samozřejmě patří náš obrovský dík, stejně jako za fotografie, které nám zasíláte.
     Druhým nejvýznamnějším zdrojem jsou pak mluvčí složek IZS, se kterými jsme v každodenním kontaktu, a kteří nebo které si s námi občas užijí peklo. I těm je na místě velmi poděkovat.

                                                                                            Vaše redakce KRIMI-PLZEŇ