Foto

"Šéf mi řekl ať naložím Tesco"

Uvízlou dodávku vyprošťovali mladí automobiloví nadšenci

5. listopadu 2019 18:46 , aktualizace 19:40

Nehody

Partner článku – Prestol Holding

     K relativně úsměvné dopravní nehodě vyjížděli policisté včera po osmé hodině večer do obchodního domu Tesco na Rokycanské třídě v Plzni.
     Mladý řidič dodávky Iveco Daily s plachtou zde poněkud zazmatkoval, při projíždění garáží si spletl průjezdy, a místo 3,9 metru vysokým průjezdem vjel do vedlejšího, jen 2,5 metru vysokého průjezdu pro osobní auta. Kabina dodávky se vraty ještě jakž takž protáhla, ale než stačil mladík zabrzdit, narazil do překladu vrat konstrukcí plachtové nástavby. Ta se nárazem ohnula a poškodila a dodávka zůstala ve vratech uvězněna. Cestě dopředu bránila konstrukce nástavby, vycouvání zase o pár centimetrů přečnívající kabina.
     Řidič při nehodě neutrpěl zranění a poté co přivolal na místo policisty, svěřil se nám, že zrovna vyjížděl na cestu do Francie a že ho šéf asi za takhle doslovné vykonání pokynu: "Nalož Tesco." moc nepochválí.
     Po absolvování dechové zkoušky, která vyloučila požití alkoholu a vyřešení všech náležitostí, včetně zaplacení pokuty za způsobenou dopravní nehodu vyvstala otázka, jak uvízlou dodávku vyprostit. Na pomoc přispěchali mladí automobiloví nadšenci, kteří se v garážích Tesca scházejí, pomohli řidiči ufouknout gumy a zatížit předek vozu, aby mohl bez dalšího poškození vycouvat. Ruce k dílu přiložili i při rozebírání poškozené nástavby a dodávka tak v krátké době přestala blokovat průjezd a řidič mohl v klidu počkat na náhradní vozidlo a přeložení nákladu.


 


     
     

Prestol Holding

revitalizace panelových domů • rodinné a bytové domy • monolitické železobetonové konstrukce • developerská činnost