Šéfovi ukradl naftu za více než milion korun

Muž kradl naftu postupně celé tři roky, když mu to pak spočítali, bylo to za 1 131 933 korun

čtvrtek 14. ledna 09:43 , aktualizace 09:43

Krádež

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

I přes omezení vlády je advokátní kancelář v provozu a připravena Vám pomoci. Volejte 378 774 199…

     Celý případ se začal odehrávat již v květnu roku 2017 ve spediční společnosti na Klatovsku, kde byl čtyřicetiletý muž z Horažďovicka zaměstnán jako řidič kamionu. Když tento muž pochopil, jak ve společnosti funguje systém tankování paliva, rozhodl se trochu si přivydělat a začal si "půjčovat" elektronické tankovací čipy z jiných zaparkovaných kamionů. 
     Pomocí těchto čipů pak snadno neoprávněně tankoval naftu v čerpací stanici. Ukradenou naftu pak používal pro vlastní potřebu. 
      S jídlem ale roste chuť, a tento řidič palivo kradl čím dál více, takže naftu začal i prodával a časem si dokonce sjednal dalšího muže, kterého využíval v tankování a následnému prodeji paliva. Tento druhý muž údajně nevěděl o tom, že jde o nelegální čerpání nafty, ale domníval se, že se jedná o řidičem ušetřenou naftu z jím provozovaného vozidla. 

     Vše fungovalo až do konce minulého roku, kdy společnost přišla na rozpory v účtech za palivo a s věcí se obrátila na policii. Policistům se podařilo pachatele vypátrat a dokonce chytit přímo při činu. Případ si převzali kriminalisté z oddělení hospodářské kriminality, následně byl proveden pečlivý audit a bylo zjištěno, že řidič motorovou naftu nelegálně odebral celkem ve 140 případech a poškozené společnosti vznikla škoda 1 131 933 Kč.
      Po ukončení vyšetřování byl řidič obviněn ze spáchání pokračujícího trestného činu krádež a zpronevěra.

Foto ilustrační


Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.

I přes omezení vlády je advokátní kancelář v provozu a připravena Vám pomoci. Volejte 378 774 199…