Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Další vážná nehoda s elektrokoloběžkou

Na křižovatce Koperníkova x Plachého zasahují všechny složky IZS, senior utrpěl mimo jiné silně krvácející zranění obličeje

13. září 2023 13:12 , aktualizace 14:29

Doprava Nehody Záchranáři


     Dnes před polednem došlo na křižovatce ulic Koperníkova a Plachého v Plzni k dopravní nehodě, při které se starší muž na elektrokoloběžce střetl s vozem Peugeot.

     Podle svědků jel senior na elektrokoloběžce Koperníkovo ulicí směrem k Jižnímu nádraží vysokou rychlostí a chtěl odbočit vpravo do Plachého ulice. "Když odbočoval, zřejmě nezvládl řízení, začala se mu úplně kvedlat řídítka a přejel do protisměru. Tam jelo auto, řidič dokonce radši zastavil, když viděl, co ten starý pán na koloběžce dělá, ale on mu narazil do boku, pak spadl na zem a rozbil si obličej, hrozně krvácel," popsala nám svědkyně nehody.

     K nehodě vyjely všechny záchranné složky, policisté zajistili místo nehody a záchranáři si do péče převzali silně krvácejícího muže narozeného v roce 1937, kterého po ošetření na místě transportovali do nemocnice.
     "Vyjížděli jsme na oznámení o šestaosmdesátiletém muži po nehodě s poruchou vědomí. Muže jsme po ošetření již při vědomí, ale s mnohačetnými zraněními transportovali na Urgentní příjem Fakultní nemocnice," uvedla nám tisková mluvčí záchranářů.

     Krev ze silnice poté museli spláchnout hasiči.

     Okolnosti nehody na místě šetří policisté, zatím je možné pouze uvést, že řidič vozu Peugeot měl dechovou zkoušku na alkohol negativní, koloběžkář jí s ohledem na zranění nebyl schopen a byl nařízen odběr jeho krve v nemocnici.

     Vzhledem k závažnosti nehody policie hledá další svědky, kteří nehodu viděli, nebo by její průběh mohli mít zaznamenán například na palubní kameře svého vozidla. Pokud máte k nehodě nějaké informace, sdělte je prosím buď osobně na Dopravním inspektorátu Městského ředitelství Plzeň, U Borského parku 20 nebo na telefonním čísle 974 325 256, případně na bezplatnou tísňovou linku 158.

     Nehoda částečně blokovala průjezd křižovatkou z Plachého ulice.


 


Optika Ofitop

Oční optika pro děti a dospělé - nadstandardní péče o Váš zrak.