Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto Video

Seniora smetlo auto přímo na přechodu cestou z nákupu čerstvého pečiva

Přinášíme nové informace a video k sobotní vážné dopravní nehodě před Rooseveltovo mostem

19. června 2023 15:30 , aktualizace 16:09

Cizinci Nehody Záchranáři

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři


     V sobotu jsme informovali o velmi vážné nehodě, při které osobní vůz v ulici Otýlie Beníškové v Plzni srazil a velmi vážně zranil staršího muže.


     Od vydání článku nás kontaktovalo velké množství čtenářů s dotazem, nejen jak tento případ pokračuje, ale hlavně, jak na tom sražený muž je.

      "Z dosavadních výsledků šetření vyplývá, že řidič osobního automobilu narozený v roce 1999 nedal při odbočování vlevo přednost na zelený signál přecházejícímu chodci narozenému v roce 1947, následkem čehož došlo ke střetu a zranění chodce," potvrdila nám dnes předchozí informace mluvčí policie s tím, že se policisté nehodou dále zabývají.

     Kontaktoval nás také známý zraněného chodce, který nám uvedl, že muž ve svých pětasedmdesáti letech stále ještě pracoval a k nehodě došlo právě když se vracel z nákupu čerstvého pečiva pro přípravu snídaní pro hosty v nedalekém penzionu.
     Uvedl nám také, že muž je stále ve velmi vážném stavu hospitalizován v nemocnici, což nám později bohužel potvrdila i tisková mluvčí Fakultní nemocnice Plzeň.


O nehodě jsme informovali v článku: 

Velmi vážná dopravní nehoda u Rooseveltova mostu v Plzni

       V sobotu ráno po osmé hodině došlo v ulici Otýlie Beníškové v Plzni k velice vážné dopravní nehodě, během které osobní vozidlo doslova smetlo chodce přecházejícího po přechodu pro chodce před Rooseveltovo mostem. Z místa bylo hlášeno, že náraz vozu odhodil starého muže několik metrů daleko, a podle oznamovatelů měl utrpět rozsáhlé zranění hlavy. Na místo proto vyjely všechny záchranné složky.

      Po příjezdu záchranných složek na místo se bohužel informace potvrdily. Záchranáři si do péče převzali asi pětasedmdesátiletého muže s velmi vážným až kritickým zraněním hlavy a v bezvědomí ho, se zajištěnými dýchacími cestami, transportovali na Emergency Fakultní nemocnice Lochotín.

     Nehodu na místě šetří policisté, zatím můžeme uvést pouze to, že Ukrajinec, který řídil osobní vůz značky Audi se slovenskými registračními značkami, měl test na přítomnost alkoholu negativní, a ve voze s ním cestovala ještě žena s malým dítětem.

     Podle informací z místa, vyjádření svědků i zajištěných stop jelo Audi ulicí Na Roudné a odbočovalo vlevo směrem k náměstí Republiky. Senior přecházel po přechodu pro chodce od Lochotínské ulice a v okamžiku nehody byl již zhruba v polovině přechodu.
     Chodec i vozidlo měli v okamžiku nehody zelenou na semaforech a řidič vozu měl tak dát chodci přednost.

     Na místě probíhá šetření nehody a byli povoláni i specialisté z Drony SIT pro zadokumentování prostoru nehody. Křižovatka je s opatrností průjezdná.

     "Řidič osobního automobilu narozený v roce 1999 nedal při odbočování vlevo přednost přecházejícímu chodci narozenému v roce 1947 a došlo ke střetu. Chodec šel po přechodu pro chodce a měl zelenou. Požití alkoholu před jízdou bylo u řidiče vyloučeno dechovou zkouškou. Nehodou se dále budou zabývat dopravní policisté Plzeň-město," doplnil informace mluvčí policie.


 

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.