Foto

Sérii vloupání nejvíce odneslo kadeřnictví

Pachatel způsobil téměř stotisícovou škodu, kadeřnice prosí o pomoc

úterý 2. června 11:52 , aktualizace 12:41

Krádež Pátrání

Partner článku – Bezpečnostní služba Sany Guard

     Již v minulém týdnu jsme informovali o sérii vloupáni do provozoven v Plzni na Doubravce v ulicích Staniční, Masarykova a Poštovní, kdy v noci ze čtvrtka na pátek byly vyloupeny hned dvě kadeřnictví, krejčovství a pachatel se pokusil vloupat i do prodejny potravin. Nyní se nám podařilo zjistit k tomuto případu více informací.
     Největší škodu způsobil pachatel v kadeřnictví v Masarykově ulici, kde vypáčil hned dvoje dveře, utrhal kamery bezpečnostního systému a odcizil doslova na co sáhl. Zloděj zde ukradl například čtyři příruční pokladničky s finanční hotovostí, kosmetiku, devatery kadeřnické nůžky a další vybavení. Aby všechno pobral, ukradl v provozovně celý koš na prádlo. Celková škoda způsobená kadeřnictví se vyšplhala na téměř sto tisíc korun.
     V krejčovství ve stejné budově pak zloděj vypáčil dveře a ukradl finanční hotovost asi dva tisíce korun. V dalším kadeřnictví odcizil také pouze finanční hotovost a do prodejny potravin se mu vloupat nakonec nepodařilo.

     Jednou z kadeřnic jsme byli požádáni o zveřejnění fotografií jejích nůžek, které jsou velmi specifické a pokud by se je někdo snažil prodat, měly by být velmi snadno identifikovat. Jedná se totiž o limitovanou edici zdobenou krystaly Swarovski a jedny z páru nůžek jsou navíc zhotoveny z kovu duhového zbarvení. 
     Pokud by na tyto atypické a výrazné nůžky někdo narazil, ať prosím neváhá a kontaktuje policii na nejbližším obvodním oddělení nebo na lince 158.

     Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů krádež a poškození cizí věci, na všech místech zajistili maximální množství stop a poznatků, které nyní vyhodnocují a po pachateli či pachatelích intenzivně pátrají. Pachateli hrozí vzhledem k výši způsobené škody trest ve výši až pět let.


 
Bezpečnostní služba Sany Guard

Ostraha objektů • Pult centralizované ochrany • Montáže EZS a EPS • Patrolovací služba • Přeprava finančních hotovostí a cenin • Pořádková služba • Poradenská služba v oblasti zabezpečení osob a majetku • Recepční a úklidové služby.