Foto

Sériový lupič zaútočil na další poštu

V pondělí přepadl poštu v Líšťanech, včera ve Štáhlavech

17. října 2018 09:56 , aktualizace 10:09

Loupež Pátrání

Partner článku – Alfa Tactical

     V pondělí krátce před čtvrtou odpoledne došlo k loupeži na pobočce České pošty v Líšťanech. Před koncem provozní doby vtrhl do pobočky pošty neznámý pachatel s černou kapucí na hlavě, který si pod pohrůžkou použití střelné zbraně vymohl na pracovnici pošty vydání finanční hotovosti.
     Muži se ale loupež moc nevydařila a z této pošty si odnesl pouhých 3 700 korun v různých bankovkách, což se mu, za riziko deseti let vězení, které mu hrozí v případě dopadení a odsouzení, evidentně moc nevyplatilo.

      Dle všeho stejný muž tedy vyrazil na další poštu a včera v podvečer udělal pobočku ve Štáhlavech. Do budovy pošty vstoupil před pátou hodinou odpoledne, opět ozbrojený pistolí a po pracovnici zase žádal vydání hotovosti. I tentokrát žena v obavě o svůj život muži peníze vydala a ten pak z místa uprchl. 

     Na místo okamžitě vyjelo několik hlídek policie, policisté jednak zajistili místo a pak začali v okolí po pachateli pátrat. Nasazen byl i psovod se psem. Po uniformovaných policistech k poště dorazili i jejich kolegové z kriminálky, samozřejmě včetně technika, který začal na místě zajišťovat stopy.

     V současné době pachatel, kterému v případě odsouzení hrozí až deset let vězení, stále uniká. Policisté žádají všechny svědky, kteří k tomuto případu mají jakékoli informace nebo si všimli podezřelé osoby. Aby se přihlásili na jakémkoli oddělení policie nebo zavolali na linku 158. 
     Řidiči, kteří tímto místem kolem páté hodiny projížděli a mají palubní autokameru, mohli přicházejícího či později utíkajícího pachatele natočit.

Popis 

     Útočník byl sám, jde o štíhlého muže ve věku asi třicet let a vysokého asi 175 centimetrů. Muž byl oblečen do modrých kalhot, černé mikiny s kapucí, kterou měl přetaženou přes hlavu a na nohou měl černé boty. Pozor, muž je ozbrojen.   

Úvodní foto ilustrační

Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.