Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Záchranné složky v tuto chvíli zasahují u velkého počtu nehod a policisté i hasiči vydali varování

Řidiči pozor, část silnic v západních Čechách pokryla ledovka a prudce vzrostl počet dopravních nehod

8. prosince 2023 20:32 , aktualizace 21:07

Dálnice Doprava Nehody Počasí


      Část silnic v západních Čechách pokryla dnes večer ledovka a prudce tak vzrostl počet dopravních nehod, ke kterým musí vyjíždět všechny záchranné složky. V tuto chvíli policisté napříč Plzeňským a Karlovarským krajem řeší asi sedm dopravních nehod najednou.

      Nejvážnější situace je v Karlovarském kraji na dálnici D6, konkrétně na Sokolovsku, kde na sjezdu na Kynšperk nad Ohří došlo během několika málo minut na úseku asi dvou set metrů hned k šesti dopravním nehodám. Postupně zde havarovalo devět osobních a jedno nákladní vozidlo. Naštěstí nedošlo k žádnému vážnému zranění, do nemocnice byl transportován jen řidič nákladního vozu.

      Jedno z vozidel dokonce nabouralo i do vozu policistů, kteří u předchozí nehody zastavili, aby pomohli posádkám. Podle našich informací jsou naštěstí oba policisté v pořádku. 

      Dálnice D6 je ve směru na Cheb od sjezdu na Citice uzavřena a provoz je policisty odkláněn a veden po objízdné trase. Policisté všechny dopravní nehody na místě postupně řeší, zatím je možné pouze uvést, že všichni řidiči měli dechové zkoušky negativní.

     Ani dálnice D5 není bez nehod, v tuto chvíli tam policisté řeší nehodu kamionu, ke které došlo před necelou hodinou na 128. kilometru. Řidič narozený v roce 1967 jedoucí z Rozvadova na Plzeň dostal smyk a naboural do středových svodidel. Po nárazu zůstal tahač mimo těleso dálnice a návěs je na vozovce.

Policie varuje řidiče

       Policisté v Plzeňském i Karlovarském kraji varují, že ledovka by se na silnicích měla tvořit až do zítřejších dopoledních hodin. "Řidiči, buďte na svých cestách opatrní, ať dojedete do cíle v pořádku," požádal mluvčí policie Karlovarského kraje o zveřejnění varování a jeho kolega z Plzeňského kraje se připojil.


 


Spa & Wellness Hotel Čajkovskij****

Spa & Wellness Hotel **** Vám přináší komplexní lázeňské a wellness služby - jsme certifikovaný lázeňský hotel s originální vřídelní vodou. Nabízíme komfortní ubytování v pokojích a apartmánech s veškerým luxusem. Můžete u nás zakoupit výhodné wellness balíčky či vouchery jako dárek pro Vaše blízké