Foto Video

Šestileté Johance tleskalo najednou pět set hasičů!

"Vůbec nevím co mám říct, hasiči jsou prostě fantastičtí!" nenacházel slova otec holčičky

1. září 2018 16:55 , aktualizace 22:25

Hasiči

Partner článku – D.S.D. METAL plus


    Dnes v Plzeňském Prazdroji proběhl kulatý, již desátý ročník hasičské soutěže Prazdroj Cup. Zúčastnilo se ho 53 družstev hasičů nejen z Plzeňského, ale i z Jihočeského kraje a tedy na nádvoří pivovaru soutěžilo více než pět set hasičů. Soutěžilo se samozřejmě v požárním sportu, což je sport, který úzce souvisí se speciální tělesnou přípravou hasičů. 
     Soutěžilo se v požárním útoku, což znamená za pomoci dvou savic, sacího koše, čerpadla, hadic, proudnic a rozdělovače utvořit dva útočné proudy a dopravit vodu do dvou terčů vzdálených šedesát metrů. Jde vlastně o nácvik skutečného zásahu.
     Dnes ale průběh závodu pozměnila návštěva teprve šestileté dobrovolné hasičky Johanky, členky dětského družstva SDH Bukovec. Přípravný tým dnešního závodu, tedy sami hasiči Plzeňského Prazdroje zjistili, že Johanka není jen dobrovolná hasička, ale také nezastupitelná a důležitá členka své rodiny. Johanka má totiž mentálně postiženého osmiletého brášku Matyáše, který je na úrovni zhruba dvouletého dítěte a k tomu je ještě epileptik.
     Matyáš samozřejmě potřebuje trvalou péči a svou sestřičku Johanku velmi respektuje. Johanka tak ve věku teprve necelých sedmi let velkou část svého času věnuje pomoci s péčí o brášku a dle rodičů se v ní Matyáš vidí a bere ji jako svůj velký vzor.
     Pivovarští hasiči se dnes na místě spontánně rozhodli zříci se celého startovného a svůj zisk ze závodů věnovat Johance a Matyášovi. Šlechetnost tohoto rozhodnutí i péči malé Johanky o brášku pak všichni nastoupení hasiči odměnili dlouhým a bouřlivým potleskem.
     "Peněžní dar nás velmi překvapil, takže jsem zatím neměl čas přemýšlet jak s penězi naložím, ale asi je použijeme na léky pro Matyáše i na jeho pomůcky do speciální školy, kam v září nastupuje," řekl nám na místě očividně velice dojatý tatínek, který děti doprovázel.


D.S.D. METAL plus

Požádní ochrana a bezpečnost práce. Společnost, která Vás může ochránit před ohněm.