Foto

Těžce opilého řidiče pomohl zadržet další řidič

Pohotový svědek opilého řidiče pronásledoval přes celou Plzeň

13. února 2021 18:40 , aktualizace 20:57

Alkohol

Partner článku – Hop Taxi • 607 277 277

     Dnes odpoledne po půl čtvrté jel řidič po přivaděči od Sulkova do Plzně a všiml si stříbrného VW Sharan, který jel střídavě přes všechny pruhy. "Když jsem najížděl na kruhový objezd u Makra, málem mě vytlačil ze silnice. Potom jel po Domažlické do centra, kdy opět přejížděl z pruhu do pruhu a zase málem narážel do ostatních aut, která se mu musela vyhýbat. Takže jsem raději zavolal policii s tím, že je asi opilý.
     Policisté mě poprosili, abych jim hlásil kde zrovna jedeme. Jel sem tedy za ním až na Lochotín, kde zaparkoval před Albertem. Z auta se mu podařilo vystoupit až asi napotřetí, ale to už přijela myslím dvě auta policie, operační mě v telefonu instruoval, abych se u nich přihlásil, to jsem udělal, vzali si na mě kontakt, poděkoval a já jel pryč,"
popsal nám svědek.
     Policisté muže, na kterém byla opilost jasně patrná i pouhým okem, vyzvali k dechové zkoušce, která ukázala 2,18 promile. Poté policisté řidiči nařídili aby si vozidlo uzamkl a transportovali ho do zdravotnického zařízení k odběru krve a moči.
     Muže narozeného v roce 1970 po vystřízlivění čeká obvinění z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.


 
Hop Taxi • 607 277 277

Jsme sdružení taxikářů v Plzeňském kraji a pro zákazníky udržujeme skvělé ceny. Naši řidiči jsou prověření profesionálové a jsou pro Vás k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, a to buď na telefonu nebo naší mobilní aplikaci.