Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto Video

Sikorsky UH-60A Black Hawk, seznamte se prosím!

Zajímá vás tento úžasný vrtulník? Včera se s ním seznámili hasiči z Plzeňského a Karlovarského kraje, dnes můžete i vy!

13. září 2023 16:52 , aktualizace 16:55

Cvičení Hasiči


     Po loňských zkušenostech s lesními požáry a zjištění, že policejní vrtulníky Bell s bambivakem na 900 litrů vody nemají dostatečnou kapacitu, byly do České republiky na letní měsíce od slovenské soukromé firmy Heli Company pronajaty dva stroje, které zná většina lidí pouze z válečných filmů.

Sikorsky UH60A Black Hawk

     Sikorsky UH60A Black Hawk je americký dvoumotorový, čtyřlistý, středně těžký víceúčelový vrtulník, který je pro potřeby hasičů schopen nést bambivak o objemu 3000 litrů hasební vody oproti policejním Bellům, které mohou nést pouze bambivak o objemu 900 litrů.

     Dva pronajaté stroje jsou v pohotovosti na stanovištích v Přerově a Mělníku, odkud vzlétají na výzvu z Národního operačního a informačního střediska MV-GŘ HZS ČR. Do 90 minut od vznesení požadavku musí být stroje na místě události.

      Včera měli možnost se s těmito stroji seznámit hasiči ze západních Čech.

       Dopoledne proběhla ukázka na Hracholuské přehradě. "Po krátkém briefingu a seznámení s technickými a taktickými možnostmi stroje nám posádka předvedla nabírání vody do bambivaku z přehrady Hracholusky. Podívaná je to opravdu impozantní," uvedli hasiči.

Sikorsky UH-60A Black Hawk ve službách hasičů


     Odpoledne pak posádka s "Černým jestřábem" přeletěla k jezeru Medard na Sokolovsku, kde proběhl výcvik zaměřený na spolupráci při leteckém hašení.
     "Piloti stroje Sikorsky UH-60 Black Hawk popsali hasičům možnosti společného zásahu, ukázali několik možností plnění bambivaku s objemem 3000 litrů vody. Součástí výcviku bylo i plnění nádrže na hašení elekromobilů s objemem 21 kubíků. Kontejner by mohl sloužit jako přečerpávací nádrž," doplnili hasiči.

Foto a video: Hasiči

 


D.S.D. METAL plus

Požární ochrana a bezpečnost práce. Společnost, která Vás může ochránit před ohněm.