Silně opilí vyrazili na silnice

Policisté včera zajistili dva opilce za volantem a jednoho na kole

7. listopadu 2019 11:16 , aktualizace 11:20

Alkohol Cyklista

Partner článku – Avalon Wellness

     Před jízdou se zřejmě notně posilnil řidič Peugeotu Partner, kterého včera po osmé hodině ráno zastavili a kontrolovali policisté v ulici Dr. E. Beneše v Horšovském Týně.
     "Při kontrole policisté čtyřicetiletého muže vyzvali k dechové zkoušce ke zjištění, zda neřídí vozidlo pod vlivem alkoholu. Odborné měření bylo s pozitivním výsledkem 2,52 promile alkoholu v krvi," uvedla tisková mluvčí policie.
     Policisté opilého řidiče zajistili a převezli do lékařského zařízení, kde se podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve, případem se dále zabývají a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.
     Pachateli hrozí podle ustanovení trestního zákoníku trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

     Před pátou hodinou odpoledne policisté u obce Meclov část Třebnice zastavili a kontrolovali muže jedoucího na jízdním kole bez stanoveného osvětlení.
     V rámci kontroly policisté cyklistu vyzvali i k dechové zkoušce. "Provedenou dechovou zkouškou elektronickým přístrojem bylo šedesátiletému muži naměřeno 2,42 promile alkoholu. Muž byl zajištěn a případ byl zaevidován jako přestupek podle ustanovení zákona o silničním provozu," popsala mluvčí policie s tím, že je třeba zopakovat, že stejně jako řidič motorového vozidla ani cyklista nesmí požít alkoholický nápoj nebo užít návykovou látku před jízdou, během jízdy nebo řídit v době, kdy mohl být pod jejich vlivem.
     Cyklista pod vlivem alkoholu jednoznačně vykonává činnost, při níž by mohl ohrozit život či zdraví lidí nebo poškodit majetek, a tím se dopouští přestupku, nebo trestného činu. Za přestupek mu může být uložena pokuta až do výše 50 tisíc korun. Závažnější jednání opilého cyklisty může být kvalifikováno jako trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky.

     Řidiče, podezřele s vozem Hyundai Accent šněrujícího ulici Edvarda Beneše v Plzni, si policisté všimli v půl šesté večer a rozhodli se ho zastavit a zkontrolovat.
     "Čtyřiačtyřicetiletý muž z Plzně předložil doklady potřebné k provozu a řízení motorového vozidla. Následně se na výzvu policistů podrobil dechové zkoušce ke zjištění požití alkoholu, kdy zkouška byla s pozitivním výsledkem téměř tři promile alkoholu," uvedla mluvčí policie.
     Hlídka policie řidiče následně odvezla do zdravotnického zařízení, kde se podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve, byl mu zadržen řidičský průkaz a protože ve stavu silné opilosti nebyl zatím schopen výslechu, bude se ze svého jednání zpovídat po vystřízlivění.

Foto ilustrační

     

Avalon Wellness

V chladném zimním počasí nás více, než kdy jindy, láká vyhřátá sauna nebo třeba vířivka plná bublinek. Kam se vydat za těmito relaxačními zážitky? Ať už jsou vaše nároky jakékoli, na své si přijdete v Avalon Wellness.