Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Muže v silu zavalil cement, na místo musel vrtulník LZS s lezci na palubě

Dělník uvázl v sypké hmotě, nebyl schopen se sám osvobodit a hrozilo mu celkové zavalení

14. srpna 2023 10:03 , aktualizace 10:48

Hasiči Záchranáři


     Dnes po osmé hodině ráno vyrážely všechny záchranné složky do objektu betonárky v ulici Prokopa Velikého v Domažlicích, kde jeden z pracovníků uvázl v silu na cement. Muž přibližně do pasu uvázl v sypké hmotě a nebyl schopen se sám osvobodit. Protože hrozilo nebezpečí takzvaného crush efektu, byl na místo povolán i vrtulník Letecké záchranné služby.

     "Domažličtí hasiči - lezci se k muži spustili, zajistili jej a ostatní hasiči postupně zapínáním technologie sila snížili množství cementu, které muže svíralo. Po celou dobu zásahu, u něhož jsme využili výškovou techniku byl na sile přítomen i zdravotnický záchranář. Muž byl při vědomí a poté co se podařilo uvolnit mu spodní část těla, byl schopen i sám vylézt. Výškovou technikou jsme jej poté dopravili na zem a svěřili ho do péče záchranářů," popsal tiskový mluvčí záchranářů.

     "Policisté jsou na místě události. Jedná se o muže narozeného v roce 1946, u kterého byla provedena dechová zkouška na alkohol s negativním výsledkem," doplnila tisková mluvčí policie s tím, že okolnosti případu policisté zjišťují.

     Mimořádné poděkování patří hasičům - lezcům:


 


 


Prestol Holding

revitalizace panelových domů • rodinné a bytové domy • monolitické železobetonové konstrukce • developerská činnost