Foto

Popálený obličej, hlava rozbitá kladivem i smyšlené napadení pálkou

Silvestrovská noc byla opět náročná

Partner článku – Prestol Holding

     Jako každý rok, oslavy konce roku znamenají pro složky IZS nemalou zátěž. Nejedná se ale pouze o úrazy způsobené pyrotechnikou a požáry, policisté i záchranáři musí vyjíždět i k případům napadení nebo na pomoc těm, kteří to přehnali s alkoholem.
     Záchranáři v Plzeňském kraji museli v průběhu dvanácti hodin řešit 129 případů a několikrát musel zasahovat i vrtulník letecké záchranné služby.
     Ani policisté nezaháleli. "Od silvestrovské desáté hodiny večerní do dnešní páté hodiny ranní řešili policisté celkem 175 událostí. V Plzeňském kraji dále policisté řešili o silvestrovské noci a rána celkem 27 případů fyzického napadení mezi občany," řekla nám k silvestrovské noci tisková mluvčí policie.
     Hasiči v Plzeňském kraji podle jejich mluvčí vyjeli pouze ke dvěma událostem, které prokazatelně souvisejí s pyrotechnikou. V prvním případě hasiči v Klatovech vyprostili z klece u boudy psa, kterého vyděsily petardy, a v druhém případě v Plzni uhasili krabice od petard. U dvou nočních požárů je zábavní pyrotechnika pouze jednou z mnoha možností. Po půlnoci hasiči na Rokycansku zasahovali u požáru stodoly. Kromě již zmiňované zbloudilé pyrotechniky se prověřuje i jako další verze příčiny vzniku požáru nedbalost či úmysl. V Plzni uhasili hasiči kontejner na papír, kde příčina vzniku požáru není jasná, a to, že ji zapálila pyrotechnika, je pouhá spekulace.

     Přinášíme Vám výpis několika vybraných případů, které musely složky IZS v noci na dnešek řešit:

17:15 Další auto z kolejiště bylo třeba vyprostit u hypermarketu Albert na Gerské.

21:25 Úrazem nosu skončilo nevhodné chování Slováka na domácí oslavě v Masarykově ulici v Plzni. Ten začal ostatní účastníky večírku napadat a sám nakonec skončil v péči záchranářů. "Muž ročník 1987 byl po ošetření transportován na ORL ambulanci Fakultní nemocnice Bory," uvedli záchranáři.
     My jsme ale na místě byli svědky i toho, že tento opilý muž posádku sanitního vozu zaměstnal na téměř celou hodinu. Muž byl totiž natolik opilý, že se záchranáři, snažícími se mu pomoci, nespolupracoval, soustavně jejich práci mařil a do nemocnice nakonec musel být transportován za asistence policistů.
    "Podezřelý muž, ročník 92, měl napadnout třicetiletého muže. Věc řešíme jako trestný čin," řekla nám tisková mluvčí policie k tomuto případu.

21:02 V Sušici byl napaden muž, který utrpěl zranění hrudníku. Po ošetření byl záchranáři transportován na chirurgickou ambulanci nemocnice v Klatovech. "V tomto případě došlo k fyzickému napadení mezi dvěma bratry a jejich matkou. Oba bratři byli pod vlivem alkoholu, kdy jeden nadýchal 1,14 a druhý 2,4 promile. Věc řešíme jako přestupek," popsala mluvčí policie.

22:25 Tuto noc již podruhé museli policisté vyjet do Holýšova k manželské rozepři, při které došlo k napadení ženy ročník 88. Ta utrpěla úraz hlavy. Podle policie byli oba manželé pod vlivem alkoholu.

23:03 V Plzni vyjeli záchranáři na Lochotín k silně opilé třináctileté dívce, která se pohybovala venku, zapomněla si vzít léky a prodělala astmatický záchvat. Policie věc řeší jako přestupek.

23:19 Do jedné z pizzerií na Klatovské třídě se mermomocí snažil dostat opilý Slovák,který odmítal pochopit, že je zde uzavřená společnost. Na místo byla přivolána policie.
     "Cizinec narozený v roce 1988 byl převezen na protialkoholní záchytnou stanici a dalším šetřením bylo zjištěno, že muž je v celostátním pátrání a je na něj vydán příkaz k zatčení a vyhoštění z České republiky," popsala nám tisková mluvčí policie.

23:20 Velice hloupou zábavu si našel opilý muž pohybující se v okolí Americké a Klatovské třídy v Plzni. Třikrát během jedné hodiny si totiž přivolal pomoc po údajném napadení baseballovou pálkou, ale před příjezdem záchranky vždy z místa odešel. Policie nám potvrdila, že mužem uvedené útoky byly smyšlené.

23:25 V Plzni v ulici U Zvonu byla velmi vážně popálena mladá žena poté, co na oslavě někdo do grilu nalil devadesátiprocentní líh. Žena utrpěla vážné popáleniny obličeje, krku a dekoltu. "Pětadvacetiletá žena byla letecky transportována na popáleninovou kliniku Fakultní nemocnice Královské Vinohrady," uvedli záchranáři.

0:15 V Nové Vsi u Plzně utrpěl mladík popáleniny na krku a rukách, údajně od střelného prachu. "Devatenáctiletý pacient byl letecky transportován na popáleninovou kliniku Fakultní nemocnice Královské Vinohrady," uvedli záchranáři.

0:15 Hasiči vyjeli k požáru dřevěného štítu stodoly ve Skelné Huti. Požár napáchal škody předběžně za 200 tisíc korun.

0:26 K dalšímu popálení od pyrotechniky došlo v obci Chanovice - Holkovice na Klatovsku, kde musel být osmnáctiletý muž s puchýři na krku transportován na chirurgii do Strakonic.

0:45 v Plzni v Goethově ulici došlo ke rvačce mezi třemi cizinci, podle svědků Ukrajincem, Polákem a Slovákem. "Všichni  tři cizinci byli silně opilí, dva nadýchali 0,94 a 2,47 promile. Jeden z mužů byl transportován do nemocnice, dva skončili v policejní cele. Případem se dále zabývame" popsala mluvčí policie.

1:46 Na Náměstí Republiky se poprali bezdomovci a jeden z nich utrpěl úraz obličeje, se kterým byl transportován do nemocnice.

1:49 V Horních Kozolupech došlo k rodinné roztržce, při které došlo k napadení skleněnou lahví a dokonce kladivem. Poprat se měli syn s otcem, tržnou ránu na hlavě lahví měl utrpět syn, který byl poté transportován na chirurgii do Stoda, úraz hlavy kladivem však utržila matka zraněného muže.
     "Mladší z mužů nadýchal 2,22, žena 2,19 a starší muž 1,54 promile. Věc řešíme jako ublížení na zdraví ve stádiu pokusu," řekla nám mluvčí policie.

3:01 V Pernarci spadl z osmimetrové výšky opilý mladík, na kterého poté ještě dopadl balík slámy. "Muž, narozený v roce 2001, byl s poraněním hrudníku letecky transportován na Emergency  Fakultní nemocnice Lochotín," uvedli záchranáři.

3:35 V Plzni se dvě ženy v opilosti popraly, přičemž jedna, ročník 1981, propadla skleněnou výplní a s řeznými ranami horních končetin byla transportována na úrazovou ambulanci Fakultní nemocnice na Lochotíně.

6:00 profesionální i dobrovolní hasiči z Nepomuku vyjeli do Třebčic k požáru stodoly. V půl sedmé ráno dostali hasiči požár pod kontrolou a pár minut po osmé ráno nahlásil velitel zásahu likvidaci. "Požár napáchal škody předběžně za 225 tisíc korun, z toho 200 tisíc na budově a zbylou částku na uhynulých králících. Vyšetřovatelé prověřují dvě možné příčiny vzniku požáru, v obou hraje hlavní roli nedbalost. Podezření na pyrotechniku se jim podařilo v ranních hodinách vyloučit," uvedla tisková mluvčí hasičů.

7:56 Na Tachovsku řešili dopravní policisté dnes po sedmé hodině ráno dopravní nehodu v obci Tisová, kde řidič zřejmě nezvládl řízení osobního vozu, v zatáčce se dostal s vozidlem do smyku a havaroval na střeše. "Policisté provedli u dvaadvacetiletého muže orientační dechovou zkoušku na zjištění požití alkoholu před jízdou, která byla pozitivní, a to 2 promile," uvedla tisková mluvčí policie.
     Řidič při nehodě utrpěl zranění ruky a z místa byl transportován do nemocnice.

Foto: KP, čtenáři a ZZS
Prestol Holding

revitalizace panelových domů • rodinné a bytové domy • monolitické železobetonové konstrukce • developerská činnost