Foto Video

Silvestrovský speciál - pohled záchranných složek

Částečně utržené ucho, hysterie na náměstí, narození Viktorky, napadení policistů a nechyběl ani velký požár

31. prosince 2020 22:44 , aktualizace sobota 2. ledna 09:49

Alkohol Cizinci Drogy Hasiči Městská policie Napadení Záchranáři

     Na začátku článku je nutné uvést, že toto byl nejklidnější silvestr za posledních minimálně deset let. Policisté, hasiči i záchranáři byli připraveni řešit mimořádné události, které mohou nastat, ale lidé velice příjemně překvapili a dodržovali veškerá probíhající vládní opatření. Obyvatelům tak zajisté patří veliké poděkování.

     Samozřejmě se vyskytlo několik lidí, kteří se nutně potřebovali jít opít, zfetovat či něco někam bouchnout, ale skutečně se jednalo pouze o jednotlivce, kterých bylo minimum.
     Záchranáři vyjížděli k celkem sedmdesáti případům. Jednalo se o standardní události spojené s oslavami, tedy úrazy v opilosti, napadení, intoxikace, ale samozřejmě i běžné případy spojené se zhoršením zdravotního stavu nemocných. "Můžeme říci, že letošní oslavy proběhly relativně poklidně v porovnání s předchozími roky," uvedla nakonec mluvčí záchranářů.


Částečně utržené ucho

     Po desáté v noci vyjížděly hlídky strážníků do Dílenské ulice na Doubravku ke rvačce dvou bezdomovců. Strážníci na místě zastihli již pouze jednoho z mužů. Jednalo se o opilého Slováka narozeného v roce 1971, který skončil se značně krvácejícím zraněním ucha a na místo tedy museli dorazit i záchranáři.

Ústava hovoří jiným jazykem

     Náměstí Republiky bylo po celou noc velice klidné, prakticky úplně bez lidí. Samozřejmě jsme sledovali, zda sem přijde někdo pořádat ohňostroj, a když odbila půlnoc, skutečně několik lidí odpálilo rachejte, většinou ale z vnitrobloků či před vchody do svých domů. Nikde se netvořily hloučky lidí a plocha náměstí byla stále úplně prázdná.
     Jediný, kdo se rozhodl, že prostě musí jít na náměstí sledovat vlastně neexistující ohňostroj, byl mladý muž s kamarádem, ženou a dítětem. Strážníci se mu pokoušeli klidně a opakovaně vysvětlit, že se žádný ohňostroj na náměstí nekoná. Muž ale hystericky ječel, že ústava hovoří jiným jazykem, do toho zamíchal své češství, Babiše, předvedl tanec trochu připomínající staročeský Dupák a nakonec masochisticky žádal strážníky, aby mu dali do držky (viz video).
     Situace byla až tak trapná, že i žena, se kterou muž na náměstí přišel, ho prosila, aby se uklidnil a šel domů. 

První dítě roku 2021 se narodilo v Plzni

     Prvním dítětem nového roku je Viktorie, která se narodila pouhou minutu po půlnoci právě v Plzni ve Fakultní nemocnici rodičům z Plzně. Holčička je zdravá, měří 50 centimetrů a váží 3330 gramů, uvedla nemocnice.

Napadení policistů na Skvrňanské

     Po jedné hodině ráno si strážný bezpečností služby Sanyguard jedoucí po Skvrňanské třídě všiml vozu Renault s otevřenými dveřmi a kufrem. Na silnici vedle vozu se potácel muž, držel se za obličej a jevil známky napadení. Strážný zastavil, aby mu pomohl a informoval policii. Po příjezdu policie z domu vyšel svědek, který uvedl, že viděl před domem zastavit dvě auta a posádka jednoho z nich zbila tohoto muže a obličej mu vystříkali slzným plynem.
     Policisté chtěli u dvaapadesátiletého muže z Přeštic provést test na přítomnost alkoholu, jenže ten jim vyrazil přístroj Drager z ruky a fyzicky je napadl. Policisté ho tedy museli svést na zem, přiložit mu pouta a převést do policejní cely.

Agresivní zákazník na pumpě

     Obsluha čerpací stanice Shell u CAN se po jedné hodině ráno obrátila na strážné bezpečnostní služby Tuebor General Security s tím, že je v prodejně značně vulgárně napadá jeden ze zákazníků.
     Strážní po příjezdu na místo zajistili asi třicetiletého Slováka s těhotnou přítelkyni, vykázali ho z prodejny a počkali s ním na přivolanou hlídku policie.
     Policisté muže ztotožnili, vysvětlili mu, že nákup piva a vodky není důvodem k porušování zákazu vycházení, a protože na pumpě nedošlo k fyzickému útoku ani škodě, odeslali ho pouze s důraznou domluvou do místa ubytování.

Požáry

     Hasiči během této noci vyjížděli k několika zásahům, hořely například kontejnery v Třemošné či v Plasích a největší byl bezesporu v Přehýšově. Zde po desáté večer začala hořet střecha rodinného domu, dle všeho od komínu. Požár byl velký, škoda značná a zásah hasičů z důvodu mrazu náročný.
     I po uhašení ohně museli hasiči na místě pracovat dalších více než pět hodin, kdy se provádělo dohašování a rozebírání střechy k odkrytí skrytých ohnisek.
     Na místě byly profesionální jednotky z Nýřan a Košutky, a jejich dobrovolní kolegové z Tlučné, Nýřan, Heřmanovy Huti a Přehýšova.