Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto Video

Již třetí mrtvý po úniku Sulfanu ve Skvrňanech

Bohužel zemřel další člověk na včerejší otravu plynem

19. června 2021 14:39 , aktualizace neděle 20. června 22:41

Hasiči Městská policie Smrt Záchranáři

Aktualizace:

     včerejší únik jedovatého plynu v Plzni má třetí oběť. V nemocnici zemřel třetí z mužů, které nalezli a resucitovali firmě Suez. Úmrtí muže dnes oficiálně potvrdila administrátorka fakultní nemocnice. Jediná dobrá zpráva je, že stav posledního muže se mírně zlepšil.

Děsivý konečný účet - tři mrtví


     Dnes deset minut před jedenáctou hodinou dopoledne vyjížděly všechny záchranné složky na oznámení o několika osobách v bezvědomí v prostoru firmy Suez CZ, místním známém spíše jako čistírna odpadních vod, jde o firmu zpracovávající tekuté průmyslové odpadní kaly, ležící v předních Skvrňanech v Plzni. Podle prvotní zprávy mělo být zasaženo asi deset lidí, několika se podařilo z místa utéct, čtyři to bohužel nestihli a otrávili se. Z kontaminované oblasti je evakuovali hasiči v ochranných oblecích a byla okamžitě zahájena jejich resuscitace a transport do nemocnice. Policisté a strážníci mezitím uzavřeli okolní prostor, tedy silnici od křižovatky Vejprnická x Křimická až po Vejprnická x Domažlická a také stezky pro pěší vedoucí od Vejprnické k Domažlické ulici. Samozřejmě byla zastavena i MHD.

     Tiskový mluvčí hasičů následně potvrdil, že skutečně šlo o sulfan, tedy sirovodík, který je jedovatý. Podle svědků došlo ve firmě, kde právě probíhala oprava, k další havárii a jedovatý plyn se ve velmi vysoké koncentraci začal valit ven v podobě hustého kouře, takže si svědci mysleli, že se jedná o požár. Poté z budovy začali vybíhat přiotrávení lidé. První na místě byli společně s hasiči i policisté, kteří s evakuací pomáhali, po chvíli se v okolí již dalo pracovat pouze v protichemických oblecích. Na místo proto byli povoláni krom hasičů ze všech tří plzeňských základen i hasiči z laboratoře Třemošná.
      Záchranáři z místa transportovali celkem čtyři osoby. "Událost jsme řešili jako hromadné postižení osob, na místě zasahovalo osm pozemních prostředků, tři lékaři a pět vozů RZP. Zasaženi byli všichni muži ve věku 40 až 60 let a byli ve velmi vážném stavu transportováni na Emergency Fakultní nemocnice Lochotín," uvedla nám tisková mluvčí záchranářů. Bohužel poté dorazila zpráva, že dva muži krátce po přijetí zemřeli v nemocnici a později zemřel i třetí. Jediná dobrá zpráva je, že stav posledního muže se mírně zlepšil.

      "Hasiči na místě s technology momentálně řeší danou situaci, jakým způsobem zamezit dalšímu vývinu nebezpečných látek i jak nebezpečný odpad zlikvidovat. Souběžně s tím probíhá propátrávání budovy a snažíme se otevřít ty dveře, do kterých jsme se před tím nedostali, abychom zjistili, zda se v budově nenachází ještě další lidé," doplnil později tiskový mluvčí hasičů s tím, že hasiči samozřejmě měří i koncentrace jedovatého plynu v okolí a obyvatelům okolních domů bylo doporučeno nevětrat.

      Před druhou hodinou odpoledne bylo zjištěno, že obyvatelům v okolí již nehrozí žádné nebezpečí, uzavření komunikací bylo zrušeno a průjezd Vejprnickou byl povolen. Od 14.40 hodin ale opět došlo k úplné uzavírce Vejprnické ulice ve stejném úseku pro pěší, vozidla i MHD. Důvodem této uzavírky je zajištění bezpečnosti při vyklízení zbytků nebezpečného odpadu z prostor firmy.


 


 


 


 


  


D.S.D. METAL plus

Požární ochrana a bezpečnost práce. Společnost, která Vás může ochránit před ohněm.