Foto

Škárka ve Věznici Plzeň končí

Bývalému poslanci jeho vlastní prohlášení na Fb zlomilo vaz, dnes přišel i o práci

4. listopadu 2020 15:25 , aktualizace 16:17

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     Jaroslav Škárka pracující jako vychovatel vězňů se dnes sešel s ředitelem plzeňské věznice plk. Mgr. Petrem Vlkem. Účelem této schůzky bylo vysvětlení jeho nepochopitelného statusu na Fb, ve kterém označil nedonošené děti za nevyvinuté a nedonošené zrůdy. Za tento výrok Škárkovi momentálně hrozí i trestní stíhání. 
     "Dnes jsme se dohodli na ukončení jeho pracovního poměru," sdělil nám po ukončení této schůzky ředitel věznice. "Nikdy nepochopím, co kolegu Škárku k takovému výroku vedlo. U nás pracoval velmi dobře, měl dostatečné vzdělání pro funkci vychovatele a bezesporu patřil mezi spolehlivé zaměstnance," dodal ještě plukovník Vlk.

     Mgr. Jaroslav Škárka vystudoval pedagogiku a výchovné poradenství na Masarykově univerzitě, byl dlouholetým politikem nejprve ODS a poté Věcí veřejných, a byl i poslancem Poslanecké sněmovny PČR.

     V neděli 1. listopadu Škárka na svůj facebookový profil napsal status, který následně odsoudilo mimo jiné i Generální ředitelství Vězeňské služby:

Prohlášení GŘVS k výrokům našeho zaměstnance Jaroslava Škárky

     Od výroků našeho civilního zaměstnance Jaroslava Škárky na sociálních sítích se důrazně distancujeme. Komentáře na jeho FB profilu nevyjadřují stanoviska Vězeňské služby. Náš sbor naopak významně pomáhá v oblasti charity a věznice v regionech intenzivně spolupracují nejen s neziskovkami, ale také s dětskými domovy, školkami, dětskými odděleními v nemocnicích atd.
     „Nemohu uvěřit, že by někdo byl schopen takto hovořit o nedonošených dětech, které na samém začátku života o něj musí bojovat. Jako otec tří dětí naprosto rozumím tomu, jak takové výroky zasáhly rodiče, kteří mají o své děti obrovský strach. V reakci na tyto výroky se obrátíme na spolek Nedoklubko, které v rámci našich charitativních aktivit podpoříme,“ řekl generální ředitel Petr Dohnal.

Více k tomuto případu zde:

"Nevyvinuté, nedonošené zrůdy," tvrdí Jaroslav Škárka

"Nevyvinuté, nedonošené zrůdy," tvrdí Jaroslav Škárka

04. 11. 2020, 10:44, aktualizace 04. 11. 2020, 14:27

"Podněcuje k nenávisti a omezuje práva i svobodu," zahájili úkony trestního řízení kriminalistéAdvokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.