Foto

Škodovka ukrývala padělky světoznámých značek

Celníci vypátrali padělky za patnáct milionů korun

5. listopadu 2019 12:46 , aktualizace 12:51

Cizinci Podvodníci

Partner článku – ZOXO

     Auto plné padělků i napěchovaný sklad zjistili plzeňští celníci koncem října na folmavské tržnici. Zadrželi zboží v hodnotě přes patnáct milionů korun.
     "Před jedním z prodejních míst na tržnici stánkaři pro svou obchodní činnost využívali jako příruční sklad zaparkované vozidlo. To ukrývalo velké množství zboží podezřelé z porušování práv duševního vlastnictví, jednalo se zejména o hodinky, peněženky, šály a kabelky světoznámých značek Michael Kors, Louis Vuitton, Gucci, Rolex atd. Hodnota zboží vyjádřená v cenách originálních výrobků by převyšovala částku 12 milionů korun.
     Další padělané zboží objevili tentýž den ve skladu na okraji tržnice. Celníci v tomto případě zadrželi téměř 1300 kusů padělaného zboží v hodnotě převyšující 3 miliony korun,"
popsala tisková mluvčí celního úřadu.
     Zboží z těchto skladů bylo určeno pouze pro vybrané, především zahraniční zákazníky.
     Kontroly se zaměřením na zboží porušující práva duševního vlastnictví provádějí celníci v Plzeňském kraji pravidelně, od začátku letošního roku zadrželi padělky různých druhů zboží za téměř 96 milionů korun.

Foto: CÚ

 


ZOXO

ZOXO – synonymum férového úvěrování. Poskytujeme půjčky od 100.000 Kč se zástavou nemovitosti. Stačí vyplnit nezávaznou online žádost na webu.