Foto Video

Matka po pádu dcery z okna vyskočila také

Dnes ráno došlo v Plzni na Doubravce v Těšínské ulici k příšerné tragédii

19. února 2020 08:57 , aktualizace čtvrtek 20. února 08:59

Sebevraždy Záchranáři

Aktualizace:

Žena těžkým zraněním podlehla, dítě žije

Žena těžkým zraněním podlehla, dítě žije

20. 02. 2020, 08:48

Včera došlo v Plzni na Doubravce k obrovské tragédii, aktualizujeme informace

Původní článek


     Dnes ráno kolem osmé hodiny ráno v Plzni na Doubravce v Těšínské ulici došlo k příšerné tragédii.
     Z okna v pátém patře panelového domu nejprve vypadlo či někdo vyhodil asi desetileté dítě. Jeho matka si poté stoupla do otevřeného okna a vyhrožovala skokem. O život malého dítěte mezitím dole na trávníku bojovali záchranáři, kteří poté transportovali holčičku v kritickém stavu do nemocnice. 
     "Viděla jsem, jak dnes vyskočila mladá žena z okna asi z pátého či šestého patra. Žena se ve vzduchu přetočila a dopadla na záda na trávník přímo před dům. Lidé tady říkali, že chvilku předtím měla vyhodit i svoje malé dítě," uvedla nám na místě přímá svědkyně.
     Celou tragickou situaci jsme viděli i my, žena stála v okně a vyhrožovala skokem, zatímco vedle z balkonu se jí snažil přesvědčit záchranář, aby z okna slezla. Na místo mezitím přijížděli další hasiči i policisté. Vše nasvědčovalo tomu, že na místě proběhne dlouhé vyjednávání, jak jsme již často viděli. Náhle se ale ozval výkřik a žena z okna vyskočila, v letu se ještě přetočila a hlasitou ranou dopadla na trávník. K tělu mladé ženy se okamžitě seběhli všichni, policisté, záchranáři i hasiči a začali bojovat o její život.
     Podle posledních zpráv zatím žena i dítě žijí, ale jejich stav je kritický. Policie nám zatím neuvedla, zda dítě někdo z okna vyhodil, či vypadlo náhodou. 
     "Do Těšínské ulice jsme vyjížděli jsme k pádu dvou osob, kdy šlo o osoby ročník 1981 a 2009. V tuto chvíli šetříme okolnosti případu, abychom mohli určit, jestli šlo o nešťastnou náhodu, sebevraždu nebo trestný čin," uvedla k tragédii tisková mluvčí policie.
     "Dítě bylo s těžkým zraněním transportováno do Fakultní nemocnice na Emergency. Žena také s těžkým zraněním hlavy ve vážném stavu transportována tamtéž," doplnila mluvčí záchranářů.

Budeme aktualizovat.