Skončil bez auta a dvě stě tisíc "hodil do kanálu"

Naivity kupce hraničící až s hloupostí využil podvodník

18. listopadu 2019 16:22 , aktualizace 18:57

Podvodníci

Partner článku – ZOXO

     Nepochopitelnou naivitu přes veškerá možná varování ve sdělovacích prostředcích či na internetu projevil osmatřicetiletý muž ze Stříbra, který si na internetovém portálu vyhlédl vůz Volkswagen Tiguan.
     Vůz se muži zalíbil natolik, že přistoupil i na tak nesmyslnou podmínku, jako je zaslání 8000 Euro, které prodejce požadoval zaslat předem na zahraniční bankovní účet. Po zaplacení pak měla vůz do Čech doručit přepravní společnost.
     Muž neváhal a částku přesahující dvě stě tisíc českých korun odeslal prodejci, kterého nikdy neviděl. Takto investovat peníze je samozřejmě stejné, jako kdyby je muž hodil do kanálu. Vozidlo, které mělo kupujícímu dorazit nejpozději do první poloviny listopadu samozřejmě do teď nedorazilo a prodejce jako vždy v těchto případech přestal komunikovat.
     Napálený kupující tak nemá ani auto, ani peníze a o pomoc se obrátil na policii.
     "Stříbrští policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu podvodu," uvedla tisková mluvčí policie.

     Policisté připomínají, aby lidé v těchto případech byli obezřetní, sledovali recenze prodejců.
     V případě úhrady vysokých částek předem, navíc na zahraniční účet, by měli kupující zvážit všechna možná rizika koupě zboží a raději od takového obchodu, ačkoli se může být lákavý, ustoupili.
     Právě úhrada velkého obnosu peněz předem a do ciziny by měla být jedním z varovných signálů pro případného kupujícího. 
     Obezřetnost při nákupu zboží doporučují policisté i v souvislosti s blížícím se předvánočním obdobím, kdy předpokládají možný nárůst podvodů v souvislosti s nákupy zboží přes internet. Doporučují za zboží zaplatit až poté, co jej budete mít fyzicky u sebe. I tuto variantu již některé obchody nabízejí.

     O podobném podvodu jsme informovali naposledy minulý měsíc:

Podvodník z Dánska se veze na "zelené vlně"

Podvodník z Dánska se veze na "zelené vlně"

11. 10. 2019, 13:59, aktualizace 11. 10. 2019, 17:55

Kodiaq za 160.000, dánská ekobašta a panáka k tomu? No neberte to!

Foto ilustrační


ZOXO

ZOXO – synonymum férového úvěrování. Poskytujeme půjčky od 100.000 Kč se zástavou nemovitosti. Stačí vyplnit nezávaznou online žádost na webu.