Skoro tři promile a zákaz řízení

Řidič zadržený na Doubravce je podezřelý hned ze dvou trestných činů

čtvrtek 6. ledna 12:36 , aktualizace 13:21

Alkohol Záchytka Zadržení pachatele

Partner článku – Hop Taxi • 607 277 277

     V rámci běžné silniční kontroly policisté v úterý 4. ledna kolem sedmé hodiny večer zastavili a kontrolovali vůz Peugeot Partner, jehož řidič jel Hrádeckou ulicí v Plzni Doubravce směrem k Hřbitovní ulici.
     Ukázalo se, že řidič se dopustil hned několika porušení zákona.

     "Při kontrole policisté řidiče podrobili dechové zkoušce na alkohol, jejíž výsledek byl pozitivní s hodnotou necelé tři promile," uvedla tisková mluvčí policie a pokračovala: "Dále zjistili, že má sedmatřicetiletý řidič soudním rozhodnutím vysloven mimo jiné platný zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel na dobu 14 měsíců. V době silniční kontroly tedy vykonával činnost, která mu byla takovým rozhodnutím zakázána."

      Policisté řidiče na místě omezili na osobní svobodě a eskortovali na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. Nyní muž čelí podezření ze spáchání trestných činů Maření výkonu úředního rozhodnutí a Vykázání a ohrožení pod vlivem návykové látky. 

Foto ilustrační

Hop Taxi • 607 277 277

Jsme sdružení taxikářů v Plzeňském kraji a pro zákazníky udržujeme skvělé ceny. Naši řidiči jsou prověření profesionálové a jsou pro Vás k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, a to buď na telefonu nebo naší mobilní aplikaci.