Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto Video

Skupina napojená na veřejnou střelnici kšeftovala s nelegálními zbraněmi

Při realizaci případu byla nasazena i zásahová jednotka, zajištěny byly stovky zbraní, desítky tisíc kusů střeliva a miliony korun

22. září 2023 10:14 , aktualizace 10:31

Zadržení pachatele Zásahová jednotka Zbraně

Partner článku – Alfa Tactical


     V úterý 5. září proběhla na Chebsku a Sokolovsku rozsáhlá policejní razie zaměřená na nelegální obchod se zbraněmi a nedovolené ozbrojování.
     "Do realizace se zapojilo několik desítek policistů i kriminalistů z Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje, ale také například Zásahová jednotka z Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje. Výsledkem této realizace bylo zadržení a následné obvinění čtyř navzájem se znajících mužů a zajištění velkého množství zbraní, střeliva i finančních prostředků," uvedl tiskový mluvčí policie s tím, že kriminalisté zahájili trestní stíhání čtyř mužů ve věku 34, 47, 57 a 81 let, které obvinili ze spáchání přečinu nedovoleného ozbrojování.


     Podle mluvčího policie nejmladší z obviněných, ačkoliv není držitelem zbrojního průkazu nebo zbrojní licence, vlastnil několik střelbyschopných zbraní, které může nabývat do vlastnictví, držet nebo nosit pouze držitel zbrojního průkazu a jen na základě povolení.

      Druhý obviněný, sedmačtyřicetiletý muž, také nebyl držitelem zbrojního průkazu nebo zbrojní licence, ale i přesto si měl v několika případech opatřit různé palné zbraně a dlouhé kombinované víceranné palné zbraně bez označení výrobce a modelu, které následně přechovával. Jednalo se i v tomto případě o neregistrované zbraně spadající do kategorie, které může nabývat do vlastnictví a držet pouze držitel zbrojního průkazu nebo zbrojní licence.

      Další obviněný, tentokrát sedmapadesátiletý muž, podle našich informací provozovatel střelnice Jimi v Odravě - Mostově na Chebsku, kde proběhla část realizace, měl v několika případech prodat pětašedesátiletému muži, který již byl dříve kriminalisty obviněn z nedovoleného ozbrojování v jiném případu, několik různých zbraní, konkrétně například opakovací pušku včetně zásobníku a puškohledu, samopal, samonabíjecí pistoli i jednorannou pistoli.

      "Žádná z těchto zbraní nebyla řádně registrována, jeden ze samopalů navíc spadal do kategorie zbraní zakázaných a lze ho nabývat do vlastnictví, držet nebo nosit pouze v případě, že Policie České republiky k nabytí zbraně udělí výjimku, což se ovšem v tomto případě nestalo," uvedl mluvčí policie.

      Stejnému kupci měl podle policie samopal prodat i obviněný jednaosmdesátiletý senior. "I v tomto případě se mělo jednat o zbraň spadající do kategorie zbraní zakázaných a lze jí nabývat do vlastnictví, držet nebo nosit pouze v případě, že Policie České republiky k nabytí zbraně udělí výjimku, což se ovšem ani v tomto případě nestalo," sdělil mluvčí policie.

     V rámci samotné realizace provedli policisté u všech čtyř obviněných domovní prohlídku, prohlídku jiných prostor či pozemků, včetně již zmíněné střelnice.
     "Jednalo se o několik prostorově velmi rozsáhlých objektů a prohlídka se prováděla po dobu tří dnů. V rámci těchto prohlídek policisté zajistili finanční prostředky ve výši několika milionů korun, několik mobilních telefonů a počítačů, stovky různých zbraní, několik desítek tisíc různého druhů střeliva či třeba tzv. střílející tužku, která je považována za zbraň zákeřnou," popsal mluvčí policie.

     Po provedených úkonech byla čtveřice obviněných mužů propuštěna ze zadržení a jejich trestní stíhání tedy probíhá na svobodě.

     Dvojici mužů ve věku 34 a 47 hrozí v případě prokázání viny trest odnětí svobody až na dva roky, mužům ve věku 57 a 81 let hrozí trest odnětí svobody až na pět let.


 


Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.