Foto

V Kauflandu zasahovali policisté se samopaly

Policejní manévry spustila volná guma kalhot a lidská hloupost

úterý 7. ledna 09:51 , aktualizace 12:08

Cizinci Zbraně

Partner článku – Alfa Tactical

     Rozsáhlé policejní manévry včera po deváté hodině večer vyděsily nakupující v obchodním centru Kaufland u rondelu v Plzni. Na místě zasahovalo několik hlídek policie, včetně prvosledových, vybavených dlouhými zbraněmi a také hlídky strážníků, včetně psovoda.
     Nám se podařilo zjistit, že vše odstartovalo opravdu nepochopitelné jednání jednoho ze zákazníků, který si před zavírací hodinou přišel do Kauflandu nakoupit. Muž, podle našich informací Slovák, vstoupil do obchodu, po chvíli si stoupl mezi regály a začal manipulovat s pistolí.
     Jeho neobvyklého jednání si na monitoru kamerového systému všimla ostraha a v zájmu ochrany ostatních zákazníků na místo okamžitě přivolala policii.
     Na místo okamžitě vyjelo několik hlídek, a protože nebylo možné určit, zda se nejedná o ostrou zbraň, do prodejny vstoupili jako první právě policisté z prvosledových hlídek vybaveni neprůstřelnými vestami a vyzbrojeni samopaly. Muž byl po chvíli nalezen, zajištěn a odzbrojen u samoobslužných pokladen. Následně bylo zjištěno, že zbraň, se kterou v prodejně manipuloval, je airsoftová maketa pistole ČZ 75.
     Po zajištění muž policistům uvedl, že mu zbraň vzadu za okrajem kalhot začala padat a proto se rozhodl jí přendat dopředu. Opravdu kuriózní bylo jeho vysvětlení, že pod kameru si stoupl schválně, aby prý ostraha neměla pocit, že v prodejně něco krade.
     "Cizinec narozený v roce 1988 byl převezen na policejní oddělení k dalším úkonům a případem se samozřejmě dále zabýváme," uvedla tisková mluvčí policie s tím, že dechová zkouška na alkohol i test na drogy u muže vyšly s negativním výsledkem.

     Jedná se tak již o druhé policejní manévry v plzeňských obchodních centrech za tři dny. O sobotních jsme informovali v článku:

Panika a policejní manévry v Plaze

Panika a policejní manévry v Plaze

04. 01. 2020, 20:47, aktualizace 04. 01. 2020, 21:33

Muž řval, že má v batohu výbušninu, odpálí se a zabije tak všechny kolem sebeAlfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.