Foto

Smečka psů v Plzni zaútočila na muže s kočárkem

Čtveřicí agresivních psů byli napadeni dva lidé a dva psi, případ v tuto chvíli šetří policie

2. prosince 2022 17:46 , aktualizace 21:48

Městská policie Napadení Záchranáři Zvířata

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     Dnes kolem druhé hodiny odpoledne došlo na cestě vedoucí podél řeky Mže od ulice Na Jíkalce k takzvané "Zátáčce" v Plzni k útoku smečky Německých ovčáků na člověka a další psy.

     Smečka nejprve napadla muže, který zde s pětiměsíční dcerou v kočárku venčil fenku rasy Jack Russel Teriér. Psi zaútočili na fenku, od které je majitel musel odehnat kopáním, když jí ale zvedl do náruče, psi ve snaze se k ní dostat zaútočili i na něho, přičemž utržil zranění obou rukou a obličeje.
     Napadenému muži se po několika minutách podařilo od sebe psy odehnat a se zraněnou fenkou i kočárkem postupovat směrem k ulici Na Jíkalce, aby si přivolal pomoc. Po chvíli si všiml ženy, která šla proti němu a venčila pejska rasy Lvíček (Löwchen pozn. red.). Muž se jí sice pokoušel křikem varovat, smečka ale bleskurychle vyrazila za novou kořistí a než stačila žena cokoli udělat, zaútočila na psíka, který samozřejmě neměl nejmenší šanci a utrpěl velmi vážná zranění.

     Smečka po chvíli v útoku ustala a odběhla, oba majitelé napadených psů urychleně vyrazili na Veterinární kliniku Kleislova a o situaci informovali strážníky a policisty. Vzhledem k mužovým zraněním byli k veterinární klinice povoláni i záchranáři, kteří muže transportovali k ošetření do nemocnice.
      "Mohu potvrdit, že jsme na místě zasahovali a zraněného muže narozeného v roce 1979, který utrpěl četnější zranění v horní části těla, jsme transportovali do Fakultní nemocnice Plzeň. Na místě byla i žena, která byla v šoku, ošetření ale nepotřebovala," řekla nám tisková mluvčí záchranářů.

      Dixinka při útoku utrpěla sedm krvácejících ran, zlomeniny několika kostí a poranění jedné plíce. Po ošetření byla předána majitelům a nyní se již zotavuje doma, stejně jako její páníček. 
     Napadený Lvíček na tom je podstatně hůře, podle našich informací jeho více než dvě hodiny trvající operace stále trvá. 

     Policistům ve spolupráci se strážníky se mezitím důkladným propátráváním okolí místa útoku podařilo všechny čtyři agresivní psy nalézt a odchytit.
     "Čtveřice psů rasy Německý ovčák utekla z přístřešku do prostoru u Vejprnického potoka, kde napadli muže a dva psy. Několik hlídek policie a strážníků vyjelo propátrat prostor a všechny psy se jim podařilo zajistit. Policisté se případem dále zabývají," uvedla tisková mluvčí policie.
     Odchycení psi byli podle mluvčí městské policie umístěni do plzeňského útulku.

Aktualizujeme:

     Druhý pejsek přežil více než čtyři hodiny dlouhou operaci a nyní již záleží pouze na něm. Obrovské zásluhy bezesporu patří MVDr. Markétě Tučkové a celému týmu Veterinární kliniky Kleislova.
     "Operace pejsek Zaphira byla velmi náročná. Zaphir měl potrhané svaly hrudníku a pneumothorax. Dále poranění až do dutiny hrudní, na několika místech perforující zranění břicha, odtržené podkoží na zádech a další spoustu kousných ran. Samozřejmě jsme nasadili silná analgetika, protišokovou terapii i kombinaci antibiotik," uvedla nám doktorka Tučková s tím, že v prognóze je zatím opatrná a obává se, zda se u pejska ještě nerozběhne crash syndrom.Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.