Foto Video

Útočník dnes ráno zemřel při policejním zásahu

Muž zřejmě pod vlivem drog napadal své příbuzné a poté i policisty

27. října 2021 10:14 , aktualizace 18:13

Drogy Napadení Smrt

Aktualizace článku zde:

Kdo a proč dnes ráno zemřel při zásahu policie?

Kdo a proč dnes ráno zemřel při zásahu policie?

27. 10. 2021, 15:04, aktualizace 27. 10. 2021, 17:12

Přinášíme svědectví kamarádů zemřelého muže z Bolevce

     Dnes po šesté hodině ráno došlo v Plzni v Pstruhové ulici k tragické události, kdy během policejního zákroku zemřel útočník. Dle prvotních informací jeli policisté na oznámení o napadení, když se sedmadvacetiletý muž, zřejmě pod vlivem drog, dobýval do bytu svého staršího příbuzného a zaútočil na něj.
     Podezřelý muž s policisty nejenže nespolupracoval, ale byl značně agresivní a nakonec napadl i je. "Po zákonných výzvách, na které muž nereagoval, použili policisté donucovací prostředky a muže omezili na osobní svobodě," popsala tisková mluvčí policie.


     Během zákroku však muž zkolaboval, takže policisté okamžitě zahájili jeho resuscitaci, ve které pokračovali až do příjezdu záchranářů. "Zajištěný nejevil žádné známky zranění, ale po chvíli zkolaboval," doplnila k tomuto mluvčí policie. Přes veškerou snahu jak policistů, tak i později záchranářů, se však muže nepodařilo oživit.
     Na místo vyjeli kriminalisté, koroner a zástupci krajského i městského ředitelství policie. Dorazili i příslušníci Generální inspekce bezpečnostních sborů, kteří však po provedeném šetření neshledali důvod, aby si případ převzali.

     Podle našich informací policie již na této adrese zasahovala vícekrát, naposledy v úterý 28. září.