Foto

Řidič náraz do stromu nepřežil

Kombinace rychlosti, namrzlé silnice a nezapnutého pásu se muži stala osudnou

17. prosince 2021 11:12 , aktualizace sobota 18. prosince 01:41

Doprava Nehody Smrt Záchranáři

     Vlhké a kluzké silnice mají dnes ráno za následek řadu havárií. O dvou jsme již informovali v článcích Havárie auta do mostku a Nákladní vůz přerazil strom a převrátil se. Další dnešní havárie bohužel skončila tragicky.

     V půl deváté ráno došlo k havárii osobního automobilu Chevrolet mimo vozovku u Železné. "Pětačtyřicetiletý řidič vozidla Chevrolet jel od obce Železná na Bělou nad Radbuzou, na namrzlé vozovce nepřizpůsobil rychlost jízdy a po projetí pravotočivé zátočiny vyjel vlevo mimo komunikaci, kde narazil do stromu," popsala havárii tisková mluvčí policie.

     Na místo vyjely všechny záchranné složky a vzlétl i vrtulník letecké záchranné služby, bohužel veškerá snaha o pomoc řidiči byla marná. "Muž narozený v roce 1976 utrpěl velmi vážná zranění. Přes veškerou snahu zasahujících záchranářů lékařka konstatovala úmrtí na místě," uvedla tisková mluvčí záchranářů.

     Na místo nehody byl povolán koroner a kriminalisté, kteří šetří veškeré okolnosti této tragické havárie a bude nařízena soudní pitva zemřelého. Zatím je podle mluvčí policie pouze možné uvést, že řidič nebyl za jízdy připoután bezpečnostním pásem.

Foto PČR a LZS