Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto Video

Rodinná firma Heroin & Pervitin uzavřela provozovnu, možná až na deset let

Bratra se sestrou zadržela zásahová jednotka

18. října 2023 12:29 , aktualizace 21:25

Drogy Zadržení pachatele Zásahová jednotka

Partner článku – Alfa Tactical


     Ve čtvrtek 12. října kriminalisté ve spolupráci se Zásahovou jednotkou Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje provedli realizaci, při které zadrželi dva dealery drog. Jednalo se o sourozeneckou dvojici, která distribuovala heroin a pervitin převážně v Karlovarském kraji.


     "Pětatřicetiletá žena měla společně se svým sedmatřicetiletým bratrem v lednu letošního roku poslat balíček s heroinem a pervitinem svému známému, který se v té době nacházel ve výkonu trestu odnětí svobody. Balíček s drogami byl zajištěn pracovníky vězeňské služby.
     Žena měla distribuovat drogy heroin a pervitin i několika dalším osobám, a to od prvního čtvrtletí roku 2022 do září letošního roku. Například třiatřicetiletému muži měla v několika desítkách případů darovat drogu heroin jako protislužbu za odvoz na domluvená místa a několika dalším osobám měla žena opakovaně prodávat drogu pervitin,"
popsal tiskový mluvčí policie a doplnil, že v polovině letošního září byla žena jako spolujezdkyně v osobním automobilu kontrolována na Karlovarsku, přičemž u sebe neoprávněně přechovávala za účelem další distribuce drogy heroin a pervitin.

     Ani její bratr nezahálel a distribuoval drogy několika osobám. "Sedmatřicetiletý muž měl opakovaně šesti osobám prodávat či za různou protislužbu darovat heroin, pervitin a marihuanu. I v tomto případě se mělo jednat o desítky případů," uvedl mluvčí policie k druhém z dealerů.

     Minulý čtvrtek došlo k zadržení obou sourozenců a při realizaci této akce byly provedeny domovní prohlídky v místech bydliště obou zadržených. Kriminalisté při nich zajistili několik kusů rostlin konopí, heroin a pervitin i finanční hotovost. Jen heroinu bylo u sourozenecké dvojice zajištěno téměř 200 gramů.

     Kriminalisté zahájili trestní stíhání pětatřicetileté ženy i sedmatřicetiletého muže z Karlových Varů, které obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

     "Na obviněné osoby podal policejní vrchní komisař podnět státnímu zástupci k vydání návrhu na vzetí obviněných do vazby. U sedmatřicetiletého muže státní zástupce podnět k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby akceptoval a muž byl vzat do vazby, pětatřicetiletá žena byla propuštěna za zadržení a její trestní stíhání probíhá na svobodě," doplnil mluvčí policie s tím, že v případě prokázání viny hrozí oběma obviněným trest odnětí svobody až na deset let.


 


Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.